Varaždin iskoristio kikseve svojih pratitelja i opet je na +6

Sportnet • ponedjeljak, 24.10.2016.

Odigrano je deseto kolo 3.HNL Istok u kojem vrijedi izdvojiti pobjedu druge momčadi Osijeka na gostovanju u Ivankovu, kiks Međimurja na domaćem terenu protiv Oriolika i poraz Slavonije na gostovanju u Koprivnici.

AUTOR: Ivan Šola

Nogometaši Belišća dočekali su na svome travnjaku posljednjeplasirani Višnjevac i upisali očekivanu pobjedu, prekinuvši niz od tri utakmice bez slavlja. Igrala se šesta minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine koji je sigurno realizirao kapetan Zoran Ratković. Do kraja poluvremena Belišće je povećalo prednost, Tomislav Jurković u 42. minuti donio je prednost 2:0. U nastavku utakmice igrao se izjednačen nogomet, ali golova nije bilo. Gosti tako nastavljaju crnu seriju te su i dalje jedina ekipa koja nije upisala pobjedu.

Jedina utakmica bez golova odigrana je u Bjelovaru između istoimenog domaćina i Marsonije iz Slavonskog Broda. U vrlo izjednačenoj i borbenoj utakmici gdje su i domaćini i gosti imali svoje prilike za postizanje golova mreže se nisu tresle, pa je rezultat iznosio 0:0.

Vodeći u prvenstvu Varaždin nastavlja sa pobjedama, ovaj puta na domaćem terenu pobijedili su Vukovar minimalno, ali zasluženo. Pobjednički pogodak postigao je Matija Kolarić u 38. minuti utakmice. Zadnjih petnaest minuta gosti su imali igrača više, nakon što je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio domaći igrač Stjepan Oštrek. Brojčanu prednost gosti nisu uspjeli iskoristiti.

Bedem je na svome travnjaku dočekao drugu momčad Osijeka i doživio prvi domaći poraz ove sezone. Igrala se deseta minuta susreta kada je glavni sudac utakmice Mihael Karalić dosudio kazneni udarac za Bedem. Odgovornost je preuzeo Josip Raić Sudar, ali njegov udarac brani Marko Malenica. Nakon promašenog kaznenog udarca stigla je kazna, igrala se 20. minuta kada je Mihael Klepač doveo goste u vodstvo, a samo pet minuta kasnije isti igrač je ponovno postigao gol za velikih 0:2. U nastavku utakmice domaćini su uspjeli samo smanjiti prednost Osijeka, igrala se 79. minuta kada je Ivan Validžić smanjio rezultat na konačnih 1:2.

Za iznenađenje kola pobrinula se Koprivnica koja je na svome terenu pobijedila trećeplasiranu Slavoniju iz Požege. Igrala se deveta minuta kada je Leo Kovačić doveo Koprivnicu u vodstvo, a samo sedam minuta kasnije Darije Vučinić udvostručuje vodstvo domaćina na 2:0. Do kraja poluvremena Marko Karačić uspio je smanjiti prednost na 2:1. U nastavku gosti su se pokazali kao puno bolji protivnik, ali domaći vratar Mateo Tihelka sačuvao je svoju mrežu netaknutom i pomogao Koprivnici da dođe do jako bitne pobjede.

Polako se počinje buditi Slavija iz Pleternice, koja je nakon očajnog ulaska u sezonu počela pobjeđivati. Ovaj puta na domaćem terenu bili su uvjerljivi protiv Croatie iz Đakova. Leo Mikić doveo je Slaviju u vodstvo već u četvrtoj minuti i sa tim rezultatom se otišlo na predah. U nastavku gosti su izjednačili, igrala se 59. minuta kada je Ivan Bogdanović postigao pogodak za 1:1. Taj pogodak kao da je razljutio domaćine koji su u razmaku od samo četrnaest minuta postigli čak tri pogotka. Prvo je Matej Peharda u 63. minuti donio prednost natrag Slaviji, a svojim drugim pogotkom Leo Mikić diže prednost na 3:1. Konačnih 4:1 i uvjerljivu pobjedu postavlja povratnik u ekipu Tomislav Žuljević.

Prvi konkurent Varaždinu u borbi za naslov Međimurje ponovno je napravilo kiks, ovaj puta na domaćem terenu osvojili su slabašni bod protiv Oriolika. Nakon što je prvo poluvrijeme proteklo bez golova, odmah na početku drugog Filip Marinović u 50.minuti utakmice dovodio Oriolik u neočekivano vodstvo. Ipak samo devet minuta kasnije Karlo Šimek vraća Međimurje u rezultatski egal 1:1. Gosti su deset minuta prije kraja utakmice ostali sa igračem manje kada je Luka Đerek zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona napustio igru. Do kraja utakmice domaćini nisu uspjeli doći do pobjedničkog gola, pa sada njihov zaostatak za vodećim Varaždinom iznosi šest bodova.

Nakon četiri uzastopne utakmice bez pobjede BSK iz Bijelog brda napokon je upisao treću prvenstvenu pobjedu. Na domaćem terenu su minimalno porazili Mladost iz Ždralova. Pobjednički pogodak pao je u 91. minuti kada sva tri boda domaćinima donosi Josip Ciprić.