Mihaela Bradovski • utorak, 25.10.2016.

Liverpool i Arsenal uspješno su odradili posao u EFL kupu i plasirali se u četvrtfinale. Redsi su na svom travnjaku svladali Tottenham u najzvučnijem dvoboju ovog utorka...

U utakmici dana Liverpool je svladao Tottenham s 2:1 i ostavio ga bez četvrtfinala. Jürgen Klopp i Mauricio Pochettino pošteno su izmiješali postave, a "domaći mix" bio je uspješniji od gostujućeg.

Spursima je presudio Daniel Sturridge koji se specijalizirao za golove u kupu pa je tako nakon dva pogotka Burtonu, zabio dva i Spursima. Tottenham je nastavio seriju neuspjeha protiv Liverpoola i ovo mu je deveta uzastopna utakmica protiv Redsa u svim natjecanjima bez pobjede.

Redsi su slavili potpuno zasluženo, a Sturridge je zabijao u devetoj i 64. minuti dok je Vincent Janssen smanjio u 64. iz kaznenog udarca. kojeg je skrivio Lucas Leiva startom nad Lamelom.

Dejan Lovren dobio je odmor i odgledao je susret s klupe.

Jaap Stam nije uspio prekinuti veliku seriju poraza Readinga protiv Arsenala. Topnici su čak 14. put zaredom svladali Reading, ovaj put u EFL kupu s 2:0.

Oba gola za Arsenal postigao je Alex Oxlade-Chamberlain koji je prvi put poslao loptu u mrežu u 33. minuti, a drugi put u 78. Bio mu je to peti pogodak ove sezone čime je već sada nadmašio učinak po broju golova u jednoj sezoni otkako je u Arsenalu.

Hull City prolazi u četvrtfinale EFL kupa pobjedom u gostima kod Bristol Cityja 2:1. Zanimljiv dvoboj otišao je na stranu gostiju koji su u drugom poluvremenu zaigrali nešto zatvorenije, sačuvali vodstvo i prošli dalje.

U vodstvo ih je doveo u 44. minuti Harry Maguire da bi odmah na startu drugog poluvremena Michael Dawson povisio na 2:0 i stavio domaćina u tešku situaciju. Pokušavali su igrači Bristol Cityja okrenuti meč, ali nije išlo, gosti su se odlično branili i tek u sudačkoj nadoknadi Tomlin je postavio konačnih 2:1.

Najjednostavniji posao imao je Newcastle koji je pregazio Preston s čak 6:0. Gosti su od 27. minute igrali bez isključenog Alana Brownea i domaćin je znao iskoristiti brojčanu nadmoć. Do pobjede su ga vodili s po dva gola Aleksandar Mitrović i Mohamed Diame, a po jedan su dodali Matt Ritchie i Ayoze Perez.

Norwich je dva puta vodio protiv Leedsa, ali je na kraju ipak eliminiran na penale. Pritchard i Oliveira zabijali su za goste, a Antonsson i Wood vraćali su Leeds u igru. Prilikom izvođenja penala uspješniji su bili domaćini Robbie Brady bio je treći igrač Norwicha koji nije zabio nakon čega je Ronaldo Vieira zabio za prolaz.