Petar Jenjić • srijeda, 26.10.2016.

Nogometaši Real Madrida upisali su visoku 7:1 pobjedu na gostovanju kod drugoligaša Leonesa, u šesnaestini finala Španjolskog kupa te mirno čekaju uzvratni susret.

Zinedine Zidane ništa nije želio prepustiti slučaju pa je na teren poslao jake snage u formaciji 4-3-3: Casilla; Carvajal, Pepe, Nacho, Danilo; James, Kroos, Isco; Vazquez, Morata, Asensio.

Leonesa je nastupila u sljedećem sastavu (4-2-3-1): Palatsi, Zuiverloon, Fornies, Gonzalez, Angel Bastos; Yeray Gonzalez, Mario Ortiz; Colinas, Antonio Martinez, Gallar; Suarez.

Madriđani nisu imali prevelikih problema u večerašnjem susretu te su s lakoćom došli do visoke pobjede nad drugoligaškom momčadi.

Poveli su već u šestoj minuti, kada je autogol postigao Zuiverloon, nakon ubačaja Kroosa. Do kraja je poluvremena Real podebljao svoju prednost. U 32. minuti je pogodio Marco Asensio na dodavanje Vazqueza.

Već na samom početku nastavka, Morata je zabio treći pogodak Reala, a u narednih deset minuta Madriđani su postigli još dva gola.

Marco Asensio zabio je svoj drugi gol u 53. minuti, odličnim udarcem sa dvadesetak metara,a dvije se minute kasnije u strijelce ponovno upisao Morata, na lijepo dodavanje Jamesa Rodrigueza.

Šest je pogodak bio remek djelo Nacha. Ponovno je u ulozi asistenta bio James Rodriguez, a španjolski je igrač efektnim volejem s ruba kaznenog prostora matirao domaćeg vratara.

Domaćini su imali priliku u 77. minuti preko Gallara, no Casilla je obranio njegov udarac. Sedam minuta kasnije su ipak došli do počasnog pogotka u večerašnjem susretu. Strijelac je bio Benjamin Martinez.

Konačni je rezultat postavio Mariano Diaz Mejia u posljednjim sekundama utakmice. Mateo Kovačić igrao je od 69. minute umjesto Carvajala.