Druga momčad Hajduka i dalje drži vrh, Zadar iznenadio Neretvanac

Sportnet • četvrtak, 27.10.2016.

Preko tjedna odigrano je 12. kolo 3.HNL Jug u kojem se dogodilo i par iznenađenja. Hajduk je domaćom pobjedom protiv Orkana zadržao vrh tablice, GOŠK je gostujućom pobjedom u Omišu zasjeo na treće mjesto, dok je najveće iznenađenje priredio Zadar pobjedom u Neretvancu.

AUTOR: Ivan Šola

Lider prvenstva Hajduk stigao je do osme prvenstvene pobjede i tako zadržao vodeće mjesto na tablici. Domaćini su poveli u devetoj minuti utakmice kada je pogodak postigao Josip Jozić. U nastavku bolju igru Hajduka potvrdio je najbolji strijelac domaćina Deni Jurić koji u 53. minuti zabija za 2:0. Do kraja utakmice domaćini su ostali sa igračem manje kada drugi žuti, odnosno crveni karton zarađuje Zvonimir Milić, ali rezultat se do kraja nije mijenjao. Orkan tako ostaje na pretposljednjoj poziciji koja vodi u niži rang.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Ivanbegovini gdje je domaći Kamen dočekao Neretvu. U žustroj i dinamičnoj borbi mreže se nisu tresle, a sa ovim bodom obje momčadi su se zadržale u gornjoj polovici lige.

U odličnoj formi je Primorac iz Biograda koji je na svome stadionu dočekao fenjeraša Zmaja i upisao uvjerljivu pobjedu. Igrala se osma minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, kojeg uspješno realizira Vedran Ješe. Samo četiri minute kasnije na 2:0 povisuje Željko Malčić, a do kraja poluvremena Šime Marković i Ivica Zelić svojim golovima donose veliku prednost 4:0. U nastavku pao je pogodak sa svake strane, prvo su gosti golom Pjere Antunovića smanjili na 4:1, da bi konačnih 5:1 postigao Luka Vodopija u 71. minuti utakmice.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Junaka koji su kasnim pogotkom uspjeli savladati OSK. Pogodak vrijedan sva tri boda donio je Petar Petranić u 84. minuti utakmice.

Do vrlo važne pobjede stigao je Primorac iz Stobreča koji je na svome stadionu uvjerljivo savladao Val. Domaćini su krenuli puno bolje u utakmicu i već nakon pola sata igre semafor je pokazivao prednost od 2:0, oba gola za Primorac postigao je Stjepan Stipanović. Rješenje pitanje pobjednika stiglo je u 53.minuti utakmice kada je Marin Bakić povisio prednost domaćina na 3:0. Do kraja utakmice gosti su ostali sa igračem manje kada je Josip Bauk zaradio izravni crveni karton zbog vrijeđanja glavnog suca.

Najefikasniju utakmicu u ovome kolu odigrali su Hrvace i Zmaj sa Korčule, gledatelji su mogli vidjeti čak sedam pogodaka. U odličnoj i borbenoj utakmici goste je u vodstvo doveo Branko Čubrilo u četvrtoj minuti. Igrala se 29.minuta utakmice kada je izravni crveni karton zaradio gostujući golman Antonio Kragić zbog igranja rukom izvan šesnaesterca. Trebalo je samo dvije minute da vidimo novi pogodak, Stipe Barać vraća domaćine u igru 1:1, ali ipak do kraja poluvremena svojim drugim pogotkom Branko Čubrilo vraća goste u prednost. Čim se krenulo u drugo poluvrijeme vidjeli smo dva brza gola, prvo je svojim drugim golom Stipe Barać poravnao na 2:2, ali dvije minute kasnije Marko Vrkić ponovno vraća goste u prednost. Ipak u završnoj fazi utakmice domaćini ipak preokreću prednost, igrala se 76.minuta kada Stipe Barać postiže hat-trick i vraća rezultat u egal 3:3, a duboko u sudačkoj nadoknadio Antonio Štimac zabija za veliki preokret domaćina i veliko slavlje među domaćim gledateljima.

Teškom mukom Croatia iz Zmijavca došla je do četvrte prvenstvene pobjede. Na domaćem terenu su minimalnim rezultatom pobijedili Jadrana iz Ploča. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Marko Bitanga u 95.minuti utakmice.

Za najveće iznenađenje kola pobrinuo se Zadar koji na gostovanju u Opuzenu kod Neretvanca uzeo velika tri boda. Međutim domaćini su bili ti koji su prvi poveli, igrala se osma minuta kada Zvonimir Vukoja šalje loptu iza Tome Gluića za 1:0. Do kraja poluvremena gosti su izjednačili, a pogodak je postigao najbolji strijelac lige Vlatko Blažević. Mreže su mirovale sve do 80.minute kada Andrija Bubnjar postiže pogodak za 1:2, i donosi velika tri boda put Zadra.

Šestu prvenstvenu pobjedu i proboj na treće mjesto tablice upisali su nogometaši Goška na gostovanju u Omišu. U zanimljivoj utakmici podjednakih suparnika domaća momčad nije iskoristila svoje prilike, gosti jesu jednu te su zasluženo pobijedili. Pogodak vrijedan sva tri boda zabio je Marko Jurić u 20.minuti utakmice.