Franko Škugor nadigrao prvog nositelja i ušao u polufinale Eckentala

Petar Jenjić • petak, 04.11.2016.

Franko Škugor uspješno je završio meč protiv prvog nositelja Floriana Mayera. Hrvatski je tenisač slavio u tri seta rezultatom 6:2, 2:6, 6:3.

Hrvatski tenisač Franko Škugor nastavlja s pobjedama na Challengeru u njemačkom Eckentalu. Nakon pobjede protiv Austrijanca Davida Pichlera, Škugor je nadigrao domaćeg predstavnika i prvog nositelja, Floriana Mayera, u tri seta i ušao u polufinale.

U prvom je setu hrvatski tenisač dva puta oduzeo servis Mayeru i mirno ga priveo prema kraju. Njemački je tenisač u drugom setu uzvratio na isti način.

Treći set je bio prilično tvrd i izjednačen. U vrlo napetom sedmom gemu Škugor je zadržao servis, zatim ga i oduzeo prvom nositelju te uspio mirno odservirati za pobjedu. Bio je ovo njihov treći međusobni susret i prva pobjeda hrvatskog tenisača.

Za ulazak u finale Škugor će igrati protiv Alexa De Minaura, koji je u četvrtfinalu, u tri seta, nadigrao Jurgena Melzera. Bit će ovo njihov prvi međusobni dvoboj.