MAXtv Prva liga, 15. kolo, 06.11.2016, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 751
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić
Marko Pervan 45'+1'
Matija Mišić 81'
Cibalia

Branimir Korać • nedjelja, 06.11.2016.

Zanimljiv dvoboj u Puli odigrali su Istra 1961 i Cibalia, a Puljani su na kraju uzeli sva tri boda. Iako se Cibalia dva puta vraćala iz rezultatskog minusa, domaćin je golom Gržana u 86. minuti stigao do pobjede...

92
90'+1'
Matej Karačić
66'
3
Perica Šare
70'
9
Marko Dabro
75'
Trener
Stanko Mršić

Istra 1961 i Cibalia nalaze se u donjem dijelu ljestvice i svaki bod im je vrlo važan. U težoj situaciji su gosti iz Vinkovaca koji su na samom dnu i nadali su se da će u Puli barem ostati neporaženi. Nisu bili daleko od ostvarenja tog cilja, imali su bod u rukama četiri minute prije kraja, ali domaćin je ipak slavio.

Počelo je obostrano lošim reakcijama u obrani, tako su domaćini na početku poklonili loptu Baši koji nije uspio svladati Ivušića, ali zato su domaćini u desetoj minuti došli do prilike, nakon dodavanja Stepčića pucao je Paracki i zabio za vodstvo.

U završnici prvog poluvremena gosti su ipak došli do poravnanja i na odmor otišli s neodlučenih 1:1. Još jedna pogreška domaće obrane, ovaj put kaznio ju je Pervan koji vraća Vinkovčane u utakmicu.

U drugom dijelu gosti su ponovno u zaostatku od 62. minute, odlično se za loptu izborio Solomon i vratio domaćina u dobitnu poziciju.

Neko vrijeme nije bilo prilika, a onda su gosti ponovno poravnali. Na ulasku u posljednjih deset minuta nakon gužve pred domaćim golom lijepo je zabio Mišić .

Međutim nisu gosti uspjeli zadržati bod, u 86. minuti Tomašević u 16 metara ruši Burića i Ivan Bebek dosuđuje kazneni udarac. Stepčićev pokušaj obranio je Matković, ali lopta dolazi do Gržana koji donosi pobjedu domaćinu.

Do kraja susreta Puljani su uspjeli zadržati prednost i tako doći do sva tri boda.