Vinogradar remijem u Sisku vratio se na vodeću poziciju

Sportnet • ponedjeljak, 07.11.2016.

Odigrano je kompletno 12. kolo 3.HNL Zapad u kojem je Vinogradar ponovno izborio povratak na vrh ljestvice. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti težak poraz Krka na gostovanju u Vrapču, Kustošija je neočekivano izgubila na domaćem terenu, dok je Dubrava domaćom pobjedom stigla vodeći dvojac na tablici.

AUTOR: Ivan Šola

Petu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Opatije na gostovanju kod fenjeraša Samobora. U vrlo sadržanoj utakmici poveli su gosti u 32. minuti kada je Matej Mršić pogodio mrežu domaćeg vratara Željka Kovačića. U nastavku utakmice domaćini su probali doći do izjednačenja, ali u 90. minuti utakmice iz jednog kontranapada Aleksandar Šolić postavlja konačan rezultat na 0:2.

Dubrava je nakon tri uzastopna kiksa napokon upisala pobjedu na domaćem terenu protiv Stupnika. Igrala se 16. minuta utakmice kada je Dragan Juranović doveo domaćine u vodstvo 1:0, ali ipak do kraja poluvremena gostujući nogometaši stižu do izjednačenja kada Dajan Šimac koristi neopreznost domaće obrane i zabija za 1:1. U nastavku utakmice Dubrava je puno bolji protivnik na terenu i u 57. minuti Domagoj Abramović donosi novu prednost na 2:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Dubrava se sa ova tri boda bodovno izjednačila na vrhu.

Za najveće iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Vrapča koji su na domaćem terenu deklasirali Krk 3:0. Fabian Samardžić doveo je domaćine u vodstvo u 16. minuti utakmice, a samo deset minuta kasnije Dario Salopek povisuje prednost na 2:0. Do kraja utakmice u listu strijelaca se upisao i Denis Beriša-Plojović za konačnih 3:0. Domaćini su upisali tek treću pobjedu u prvenstvu i sa ova tri boda su pobjegli iz zone ispadanja.

Do četvrte pobjede u prvenstvu stigli su nogometaši Maksimira koji su na svome terenu bili uspješni protiv Jadrana iz Poreča. Igrala se 14. minuta utakmice kada je Deni Bektaši doveo domaćine u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Karlo Rebernjak postavlja rezultat na 2:0. Gosti se nisu još ni oporavili od šoka, a morali su vaditi i treći put loptu iz mreže kada je Ivan Žugaj zabio za 3:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, Matko Videkić u 42. minuti i Enis Šoškić u 90. minuti utakmice postavili su konačni rezultat na 3:2.

U Krapini su se susreli domaći Zagorec i Trnje koji su nakon 90. minuta vrlo dobre utakmice podijelili bodove. Igrala se 51. minuta utakmice kada je Matija Smrekar doveo domaćine u vodstvo 1:0. Do kraja utakmice igrao se otvoreni nogomet sa dosta šansi, a gosti su stigli do izjednačenja u 82. minuti kada je Marin Žugaj izbjegao pažnji domaćoj obrani i rutinski pogodio za 1:1. Sa ovim bodom Trnje se smjestilo u gornju polovicu lige, dok Zagorec i dalje drži zadnju poziciju.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrala se u Vrbovcu gdje je istoimeni domaćin dočekao Dugo Selo. Gosti su bolje ušli u utakmicu i poveli u vrlo ranoj fazi utakmice, Antonio Skorin iskoristio je nepažnju domaćina i u 11. minuti pogodio mrežu za 0:1. Mreže su mirovale sve do 68. minute kada je Vemerson Ramon donio izjednačenje, a samo šest minuta kasnije totalni preokret donosi Josip Colarić za 2:1. U 81. minuti gosti ostaju sa igračem manje, kada Mario Martić zarađuje izravni crveni karton zbog prekršaja na suparničkom igraču u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Samo tri minute kasnije Tihomir Bradić zabija za 3:1, a do kraja utakmice gosti su uspjeli ublažiti poraz zahvaljujući Antoniju Mamiću.

Nakon velike pobjede u prošlom kolu nogometaši Kustošije doživjeli su neočekivani domaći poraz od Haška. Igrala se treća minuta utakmice kada je Dakota Collins doveo goste u vodstvo. Domaćini su odgovorili dosta brzo i poravnali u 26. minuti zgoditkom Tomislava Šuškovića. Ipak do kraja poluvremena Dakota Collins donio je novu prednost gostima 1:2. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a domaćini su ovim porazom propustili doći na sam vrh tablice.

U Sisku su se susreli Segesta i Vinogradar te nakon uzbudljivih 90. minuta podijelili bodove. Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, gosti su u prednost stigli u 53. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Stjepan Poljak. Do kraja utakmice domaćini su krenuli barem po bod i do toga su zasluženo stigli u 83. minuti kada Tomislav Ivčić zabija za 1:1. Ovo je čak sedmi neriješeni rezultat Segeste u ovom prvenstvu, dok su se gosti sa ovim bodom vratili na vrh tablice.