Ivica Zubac uz dvoznamenkast broj poena debitirao u dresu D-Fendersa

Branimir Korać • petak, 18.11.2016.

Nakon što je proslijeđen u razvojnu ligu, Ivica Zubac odigrao je prvu utakmicu u dresu Los Angeles D-Fendersa i upisao poraz od Rio Grande Valley Vipersa 133:120...

Dvostruki NBDL prvaci Rio Grande Valley Vipersi svladali su Los Angeles D-Fenderse sa 133:120 u susretu u kojem su obrane bile u drugom planu. U razvojnoj ligi to nije ništa čudno, a u ovom susretu Rio Grande je u sve četiri četvrtine ubacivao preko 30 poena.

U dresu podružnice Los Angeles Lakersa debitirao je Ivica Zubac koji je krenuo u startnoj petorci i odigrao 23 minute te za to vrijeme ubacio 13 poena (6/9 za dva, 1/2 slobodna), uhvatio tri skoka, podijelio dvije blokade, ali i napravio šest osobnih pogrešaka.

U njegovoj momčadi Roscoe Smith ubacio je 21 poen i uhvatio šest skokova, Vander Blue dodao je 20 poena, a Josh Magette 16 poena i 13 asistencija.

Kod pobjednika Isaiah Taylor ubacio je 31 poen, Kyle Wiltjer dodao je 26 poena, Chinanu Onuaku 14 poena i čak 22 skoka, a Gary Payton II 12 poena i 13 skokova.

D-Fendersi sljedeći nastup imaju za šest dana protiv Northern Arizone.