Dario Dodić • subota, 17.12.2016.

U posljednjoj četvrtini dvoboja s Magicom, kad se lomio rezultat izostao je učinak dotad vrlo dobrog Bojana Bogdanovića pa su Netsi upisali osmi uzastopni poraz. Dario Šarić nije se dobro proveo u domaćem porazu od Lakersa, Houston Rocketsi su tricama zasuli New Orleans Pelicanse...

U dvoboju dvaju momčadi s lošim nizovima (Brooklyn Netsi sedam poraza na gostovanjima, Orlando Magic šest domaćih poraza) Orlando Magic došao je do pobjede na svojem parketu 118:111 i tako nanio osmi uzastopni gostujući poraz Brooklyn Netsima.

Bila je to vrlo izjednačena utakmica koju je u posljednjim minutama odlučio sjajni Evan Fournier, ubacivši 11 uzastopnih poena, od čega čak osam (od osam) s linije slobodnih bacanja, u posljednjih dvije i pol minute igre. Rezulat je bio 106:106 dvije minute i 26 sekundi do kraja, a onda je na scenu stupio Fournier s 11 poena. Osam sekundi prije kraja Serge Ibaka zabija jedno slobodno bacanje za konačnih 111:118.

Fournier je utakmicu završio s 21 poenom, isto toliko pridodao je i povratnik u momčad Nikola Vučević, uz deset skokova. Ibaka je večer završio s 18 poena i deset skokova. Damjan Rudež i Mario Hezonja nisu ulazili u igru.

Brook Lopez predvodio je Netse s 22 poena, šest skokova i pet blokada, ali je sakupio i šest osobnih pogrešaka. Jeremy Lin s klupe je pridodao 17 ubačaja dok je Bojan Bogdanović susret završio s 15 poena (2/2 za 1, 2/7 za 2, 3/7 za tri), u odlučujućoj četvrtini nije pogodio niti jedan šut.

Los Angeles Lakersi su također prekinuli neugodan niz, pobjedom 100:89 protiv Philadelphia 76ersa u gostima okončali su niz od osam poraza. S druge strane, bio je to osmi uzastopni poraz 76ersa na domaćem parketu, a kad pogledamo ukupan skor trenutno su na najgorem učinku u ligi, 6-20.

Lakersi su snažno ušli u dvoboj, već nakon prve četvrtine imali su 12 poena prednosti, na poluvremenu 13, rutinski su susret priveli kraju bez previše uzbuđenja i šansi za domaćine. Najbliže povratku 76ersi su došli tricom Darija Šarića (80:73) devet minuta prije kraja susreta.

Po prvi put ove sezone 76ersi su imali na raspolaganju svu trojicu "velikih" igrača, Embiida, Okafora i Noela pa je Šarić ponovno završio u eksperimentu na krilu, odigrao je 20 minuta i susret završio sa sedam poena (2/2 za 1, 1/4 za 2, 1/4 za 3) i tri skoka.

Lakerse je predvodio Julius Randle s 25 poena i devet skokova, Lou Williams pridodao je 18 ubačaja. Kod 76ersa valja istaknuti Embiida s 15 poena te Covingtona i Okafora koji su večer okončali sa po 14 poena.

Los Angeles Clippersi u napetoj su završnici u gostima kod Miami Heata došli do četvrte uzastopne pobjede rezultatom 102:98. Imali su Clippersi pobjedu u svojim rukama, da bi sve u posljednjoj minuti prokockali i dopustili Miamiju povratak na jedan koš razlike (99:98). Ipak, u posljednjim sekundama, Chris Paul pogađa prvo i promašuje drugo slobodno bacanje, na skoku je bio DeAndre Jordan i poentirao za konačnih 102:98.

Jordan je večer završio s 12 poena i čak 19 skokova, Blake Griffin ubacio je 20, a Paul i Redick po 17. Kod Heata valja istaknuti Gorana Dragića s 21 košem i 11 asistencija, Hassan Whiteside pridodao je 11 poena uz 17 skokova.

U večeri prekida nizova Atlanta Hawksi su prekinuli niz od četiri pobjede Toronto Raptorsa. Slavili su Hawksi u Torontu 125:121 predvođeni Dwightom Howardom. Upisao je 27 poena i 15 skokova te tako došao do 17. double-double učinka ove sezone.

24 poena pridodao je Dennis Schroder, 19 ubačaja imao je Kyle Korver (6/10 šut za tricu). Raptorse je predvodio Demar Derozan s 34 poena, Kyle Lowry susret je završio s 27 ubačaja.

Sjajnu su večer imali Houston Rocketsi koji su na svom parketu s uvjerljivih 122:100 svladali New Orleans Pelicanse i postavili novi NBA rekord po postignutom broju trica - ubacili su ih čak 24.

Posebno je tricaški raspoložen bio Eric Gordon sa sedam ubačaj od 12 pokušaja. Gordon je susret završio s 29 poena, a standardno odličan bio je i James Harden s 29 koševa, 11 skokova i 13 asistencija. Na 20 poena zaustavio se Trevor Ariza.

Goste je predvodio Anthony Davis s 19 poena, Terrence Jones pridodao je 16 koševa uz osam skokova.

NBA, rezultati:
Utah - Dallas 103:100 (Gobert 16 koševa, deset skokova/Barnes 21 koš)
Washington - Detroit 122:108 (Wall 29 koševa, 11 asistencija/Caldwell-Pope 24 koša)
Orlando - Brooklyn 118:111
Boston - Charlotte 96:88 (Thomas 26 koševa/Batum 22 koša, deset skokova)
Toronto - Atlanta 121:125
Chicago - Milwaukee 69:95 (Wade 12 koševa/Antetokounmpo 22 koša, 11 asistencija)
Memphis - Sacramento 92:96 (Gasol 20 koševa/Cousins 22 koša)
Houston - New Orleans 122:100
Philadelphia - L.A. Lakers 89:100
Miami - L.A. Clippers 98:102