Dario Dodić • subota, 24.12.2016.

Iznimno bogat košarkaški dan u NBA na parkete je odveo gotovo sve Hrvate osim Dragana Bendera, niti jedan se nije proslavio. Westbrook zato bilježi novi triple-double kojim je odveo Thundere do pobjede protiv Celticsa...

Los Angeles Lakersi upisali su 12. poraz u posljednjih 13 utakmica. U Orlandu ih je lagano i uvjerljivo svladao Magic sa 109:90. Već u prvoj četvrtini pitanje pobjednika praktički je riješeno, Orlando je poveo 10:0 prije nego su Lakersi došli do prvih poena. Četvrtina je završila 30:14 za Magic, koji je prednost održavao sve do kraja susreta.

Sjajan učinak s klupe imao je Elfrid Payton, s 25 poena i devet asistencija predvodio je Magic do pobjede. 19 koševa i 11 skokova pridodao je Serge Ibaka. Hrvatski košarkaši Damjan Rudež i Mario Hezonja ponovno su dobili minute na kapaljku u dresu Orlanda. Rudež je odigrao osam minuta uz jedan promašaj za dvicu, jednu ukradenu loptu i jednu izgubljenu loptu. Hezonja je na parketu proveo manje od dvije minute, bez statističkog učinka. Valja istaknuti da su od svih igrača Magica koji su sinoć igrali samo Hezonja (-2) i Rudež (-5) imali negativan +/- učinak.

Veliku priliku u dresu Lakersa dobio je Ivica Zubac, odigrao je 17 minuta i za to vrijeme upisao šest poena (2/7 za 2, 2/2 za 1), dva skoka, jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu. Najbolji u redovima Lakersa bio je Jordan Clarkson s 18 poena.

Aktualni prvaci Cleveland Cavaliersi nisu dali ni trunke šanse Brooklyn Netsima. Slavili su 119:99 iako je rezultat mogao biti i puno gori za Netse. Nakon tri četvrtine Cavsi su imali čak 41 koš prednosti (98:57) pa su, logično, u posljednjoj dionici odmarali ključne igrače jer je susret bio riješen, a u nedjelju ih čeka poslastica svih poslastica, dvoboj s Golden State Warriorsima.

Cleveland je s 19 koševa predvodio LeBron James, 16 koševa i 11 skokova pridodao je Thompson, odličan je bio i Kevin Love s 14 poena i 15 skokova. Bojan Bogdanović odigrao je 20 minuta za Netse i za to vrijeme upisao nulu na kontu koševa uz slabih 0/5 iz igre. Dodao je dva skoka i jednu asistenciju u susretu za zaborav. Najbolji kod Netsa bio je Brook Lopez sa 16 poena.

Polovica dvoboja Philadelphia 76ersa i Phoenix Sunsa pripala je 76ersima, polovica Sunsima. Svoju je polovicu bolje iskoristio domaćin Phoenix i u konačnici slavio 123:116. Vodio je gost iz Philadelphije na poluvremenu 13 razlike, ali u drugom dijelu bude se Sunsi i okreću susret u svoju korist.

Sunse je do pobjede vodio Eric Bledsoe s 24 poena i 11 asistencija, koš manje upisao je Devin Booker. Dragan Bender nije ulazio u igru. Kod 76ersa valja istaknuti 27 poena Joela Embiida, 21 je pridodao Rodriguez. Dario Šarić dobio je solidnih 27 minuta na parketu, susret je završio s osam poena (2/5 za 3, 1/5 za 2), četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Oklahoma City Thunder slavila je u gostima kod Boston Celticsa 117:112. Bio je to dvoboj Russella Westbrooka i Isaiaha Thomasa, koji su obojica završila s odličnim brojkama, ali presudio je Westbrookov 14. triple-double sezone i sjajna završnica u kojoj je povezao tri trice u posljednje tri minute susreta.

Westbrook je susret završio s 45 poena, 11 skokova i 11 asistencija, po 20 poena pridodali su Sabonis i Kanter. Thomas je Celticse predvodio s 34 poena i deset skokova, 23 poena pridodao je Horford.

Golden State Warriorsi sigurno će umorniji u nedjeljni dvoboj s Cavaliersima jer su ih sinoć pošteno namučili Detroit Pistonsi. Griješili su Warriorsi više nego inače, ali Pistonsi u konačnici nisu iskoristili poklone gostiju.

Slavili su Warriorsi 119:113 predvođeni Kevinom Durantom koji je u 31 minuti provedenoj na parketu ubilježio 32 koša i osam skokova. 25 je pridodao Steph Curry, Klay Thompson zaustavio se na 17 koševa. Tobias Harris s 26 je poena predvodio Pistonse, koš manje ubilježio je Caldwell-Pope.

NBA, rezultati:
Charlotte - Chicago 103:91 (Batum 20 koševa, 11 skokova, 10 asistencija/Butler 26 koševa)
Orlando - L.A. Lakers 109:90
Cleveland - Brooklyn 119:99
Boston - Oklahoma City 112:117
Detroit - Golden State 113:119
Milwaukee - Washington 123:96 (Antetokounmpo 39 koševa/Wall 18 koševa, 10 asistencija)
Memphis - Houston 115:109 (Conley 24 koša/Anderson 31 koš)
New Orleans - Miami 91:87 (Davis 28 koševa, 22 skoka/Dragić 23 koša)
Minnesota - Sacramento 105:109 (LaVine 40 koševa/Cousins 32 koša)
Denver - Atlanta 108:109 (21 koš, 11 skokova Gallinari/Schroder 27 koševa)
Utah - Toronto 98:104 (Hayward 23 koša/Lowry 36 koševa)
L.A. Clippers - Dallas 88:90 (Crawford 26 koševa/Barnes 24 koša)
Phoenix - Philadelphia 123:116
Portland - San Antonio 90:110 (Lillard 16 koševa, deset asistencija/Leonard 33 koša)