SP 2017 - Skupina B, 1. kolo, 12.01.2017, 14:00 h
Slovenija
Slovenija 42:25 Angola

Slovenci nastup u Francuskoj otvorili glatkom pobjedom protiv skromne Angole

Branimir Korać • četvrtak, 12.01.2017.

Rutinski odrađen posao za reprezentaciju Slovenije koja je lakoćom stigla do pobjede protiv Angole. Odigrali su Slovenci vrlo dobru utakmicu i dodatno se napunili samopouzdanjem visokom pobjedom 42:25...

Otvaranje Svjetskog prvenstva za Sloveniju je prošlo bezbolno. Prvi protivnik bila je Angola za koju se samo potvrdilo da nije na razinu europskih reprezentacija i da bi za nju svaki osvojeni bod u Francuskoj predstavljao uspjeh. Vujovićeva reprezentacija rutinski je odradila posao, visoko slavila 42:25 i probila led na najbolji mogući način.

Slovenski izbornik mogao je ovu utakmicu iskoristiti i za ravnomjerno raspoređivanje minutaže, nije bilo potrebe za dodatnim "raubanjem" igrača i tek je Borut Mačkovšek na parketu proveo više od 35 minuta.

Od rane faze susreta bilo je jasno u kojem smjeru će ići ovaj dvoboj, Angola je samo u početku držala priključak kada je čak i povela s 4:2. Međutim vrlo brzo Slovenija je preuzela stvari u svoje ruke i vratila prednost na svoju stranu.

Angola prijavila 15 igrača

Iako sve reprezentacije mogu prijaviti po 16 igrača za pojedinu utakmicu, Angola je uoči dvoboja sa Slovenijom prijavila tek 15-oricu i ostavila prostor pozvati dodatnog igrača u nastavku Prvenstva. Među tih 15 igrača nalaze se i trojica vratara.

Sredinom prvog dijela pobjegli su na 18:11 i potpuno se odvojili te na odmor odnijeli prednost čak 22:13.

Već u prvih 30 minuta Matevž Skok skupio je deset obrana, opravdao status prvog vratara i nakon toga otišao na odmor, a zamijenio ga je Urh Kastelic.

U nastavku susreta dosta rotacija i promjena, ali na parketu je situacija ostala nepromijenjena u odnosu snaga. Slovenija je i dalje bila dominantan protivnik, igrala je u trećoj brzini, ali i to je bilo dovoljno za taktički i tehnički skromnog protivnika. Obrana Angolaca probijana je lakoćom i bilo je samo pitanje s kolikom prednosti će Slovenija slaviti.

Završilo je 42:25 što dovoljno govori o razlici u kvaliteti. Posebno su se istaknuli Gašper Marguč i Borut Mačkovšek koji su imali po osam golova iz devet pokušaja, a Blaž Janc dodao je šest golova iz sedam pokušaja.

Prva zvijezda angolske reprezentacije Sergio Lopes postigao je sedam pogodaka uz sedam promašaja.