SP 2017 - Skupina B, 1. kolo, 12.01.2017, 17:45 h
Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija 34:30 Tunis
Tunis

Makedonija preokretom do pobjede protiv Tunisa, Afrikanci pali u zadnjih 15 minuta

Branimir Korać • četvrtak, 12.01.2017.

Još sredinom drugog poluvremena stvari nisu izgledale nimalo dobro za Makedoniju. Tunis je imao plus četiri, makedonski vratari "nisu se pojavili" i umjesto da Afrtikanci iskoriste u situaciju, dopustili su preokret i Makedonija je na kraju odnijela pobjedu 34:30...

Očekivano zanimljiv dvoboj odigrali su Makedonija i Tunis, bilo je tu dosta preokreta, neizvjesnosti, a od početka je bilo očito koliko je ovo važna utakmica za obje momčadi. Makedonija je na kraju zasluženo slavila, a ono što je razočaravajuće je nastup Tunisa u završnici i prerana predaja.

Tunižani su jednostavno prestali vjerovati u preokret tri i pol minute prije kraja bez obzira što su zaostajali "tek" tri razlike. Bilo je to vidljivo prilikom "vraćanja" u obranu nakon izgubljene lopte, indolentnost pojedinih igrača u toj akciji zaslužuje reakciju izbornika.

Susret je počeo tvrdo, u početku nisu tako lako padali golovi, ali kako je odmicalo prvo poluvrijeme, tako su i strijelci proradili.

Plus dva bila je najveća prednost u prvom dijelu, imali su je Makedonci, ali na odmoru je Tunis imao prednost, malih 14:13.

U drugom dijelu Tunižani su koristili nervozniji ulazak Makedonaca u to razdoblje, gubili su Červarovi igrači olako lopte i Tunis se odvojio na 20:16.

Makedonija je imalo malo raspoloženih igrača, ali zato su Kiril Lazarov, Stojanče Stoilov i Dejan Manaskov bili vrlo raspoloženi i na njihovim krilima Makedonija se vratila u utakmicu.

U zadnjih deset minuta ušla je serijom 4:0, pobjegla na 32:28, a Tunižani su potpuno izgubili vjeru u povratak.

Vrlo važna pobjeda za Makedoniju, svladan je konkurent u borbi za prolazak u sljedeću fazu natjecanja i to uz vrlo malu pomoć vratara koji su ukupno skupili tek osam obrana.

Zato su napadački raspoloženi bili Kiro Lazarov s 12 golova iz 16 pokušaja te s po sedam golova Manaskov i Stoilov, a na drugoj strani Makrem Missaoui imao je 12 obrana, Oussama Boughanmi postigao je devet golova, a Issam Tej sedam.