SP 2017 - Skupina B, 1. kolo, 12.01.2017, 20:45 h
Španjolska 27:21 Island
Island

Stao Gustavsson, stao i Island: Španjolci na kraju do glatke pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 12.01.2017.

Nakon prvih 30 minuta Island je bio u sjajnoj poziciji. Imao je vodstvo, dobar ritam, izgledao je dobro i imao raspoloženog Björgvina Gustavssona na vratima. No u nastavku susreta stao je Gustavsson, a stao je i Island te su Španjolci lako okrenuli rezultat te na kraju otišli do glatke pobjede 27:21...

Zanimljiv dvoboj za kraj prvog kola u skupini B Svjetskog prvenstva. Španjolska je kao prvi favorit skupine igrala protiv uvijek nepredvidljivog i potencijalno opasnog Islanda, ali preskočila je tu prvu prepreku s 27:21.

Trebalo je Španjolskoj jedno poluvrijeme za zagrijavanje, a kada je ušla u pravi ritam, Islandu nije bilo spasa. U drugom poluvremenu teško je dolazio do pogodaka, a još teže se branio i potonuo je u konačnici u visok poraz.

Iako bez Arona Palmarssona, Island je izgledao kudikamo bolje nego u Poljskoj na Europskom prvenstvu gdje je bilo dosta malodušnosti i nediscipline u nastupu što je platio lošim rezultatom.

Španjolska je, pak, propustila Olimpijske igre u Riju posve neočekivano i ovdje je došla po iskupljenje. Prvi korak bio je uspješan.

Međutim prvo poluvrijeme nije davalo neku veliku nadu Španjolcima. Ogromne probleme stvarao im je Björgvin Gustavsson koji je zaustavio deset, odnosno točno polovicu španjolskih pokušaja prema golu. S druge strane Island je mogao i uvjerljivije voditi da u nekoliko situacija nije brzopleto izgubio loptu.

Već na samom ulasku u drugi dio priča se posve okrenula. Španjolci su bili odlučni okrenuti dvoboj na svoju stranu i vrlo brzo to su i učinili.

Serijom 6:0 Španjolska je točno na polovici drugog dijela došla do vodstva 19:15, potpuno je preuzela kontrolu nad susretom i Island više nije imao nikakve šanse u ovakvoj situaciji na parketu.

Bez ikakvih problema Španjolci su zadržali vodstvo, nisu dopustili Islandu dolazak na manje od tri gola zaostatka i lakoćom su dovršili posao.

Gonzalo Perez de Vargas do kraja susreta upisao je 11 obrana, a najefikasniji s po četiri gola bili su Joan Canellas i David Balaguer. Kod Islanda Gustavsson je stao na 13 obrana, a Gudjon Valur Sigurdsson upisao je pet golova.