SP 2017 - Skupina B, 2. kolo, 14.01.2017, 17:45 h
Tunis 21:26 Španjolska
Španjolska

Španjolska upisala i drugu pobjedu, Tunižani i dalje na nuli

Branimir Korać • subota, 14.01.2017.

Iznenađenja u dvoboju između Španjolske i Tunisa nije bilo. Španjolci su upisali i drugu pobjedu dok je Tunis i dalje bez bodova nakon poraza 26:21...

Španjolska je u susret protiv Tunisa ušla kao osjetni favorit i na kraju je upisala očekivanu pobjedu. U dosta tvrdoj utakmici Tunižani su dugo prijetili i bili na malom zaostatku, ali nisu uspjeli u završnici zakomplicirati dvoboj.

Bez obzira na poraz, Tunis je pokazao da nije bezazlen, odigrao je bolje nego na startu protiv Makedonije, no to nije bilo dovoljno niti za bod. Španjolci su ipak potvrdili da su klasnija reprezentacija iako su i oni još daleko od prave forme i očekuje se da će rasti tijekom turnira.

Izbornik Ribera ovaj put je ostavio na klupi Pereza de Vargasa i dao priliku jednako dobrom Corralesu koji ju je i iskoristio i bio među boljim španjolskim pojedincima s 13 obrana.

Tunižani su u početku imali problema u napadu i teško su dolazili do pogodaka te je Španjolska odmaknula na 4:1 te u nastavku prvog dijela dodatno povisila prednost.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Španjolska je vodila s osjetnih 12:6, ali do kraja prvog dijela uslijedilo je lošije razdoblje Španjolaca, nisu postigli niti jedan pogodak i Tunis je serijom 4:0 smanjio na 12:10 te se vratio u utakmicu.

U drugom poluvremenu Španjolska je imala utakmicu pod kontrolom i igrala koliko je bilo dovoljno za pobjedu. Prednost je varirala od dva do četiri razlike, Tunižani su imali nekoliko prilika za smanjenje na samo gol zaostatka, no nisu ih iskoristili.

Završilo je 26:21 što je ujedno i najviša prednost Španjolske u drugom poluvremenu, a donio ju je Dani Sarmiento golom na isteku vremena.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se uz Corralesa s po pet golova Victor Tomas i David Balaguer. Kod Tunisa Makrem Missaoui imao je također 13 obrana dok je pet golova postigao Aymen Toumi.