SP 2017 - Skupina B, 3. kolo, 15.01.2017, 14:45 h
Island 22:22 Tunis
Tunis

Remi Islanda i Tunisa, u zadnja dva kola ulaze s jednim bodom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.01.2017.

25. Svjetsko rukometno prvenstvo dočekalo je prvu podjelu bodova. U susretu trećeg kola skupine B Island i Tunis 22:22 remijem stigli su do svog prvog boda...

Nakon velike, ali izgubljene bitke sa Slovenijom islandski rukometaši samo dan kasnije snage su odmjerili s nezgodnim Tunisom koji je također upisao poraz protiv Španjolske. Nakon dva uvodna poraza i jednima i drugima ovo je vjerojatno bila i najvažnija utakmica u skupini.

Iako su Islanđani bili ti koji su u prvih pet minuta držali minimalnu prednost u periodu između sedme i 12. minute osvetila im se igra bez vratara što je otvorilo priliku Tunisu za dva lagana pogotka sa svoje polovice za ukupnih 4:0 u tom periodu.

Drugi bitan trenutak u prvom poluvremenu odigrao se u 23. minuti, Hafedh Zouabi pozvao je time-out pri 10:8 vodstvu svoje momčadi, no primijetio je povišene tenzije među svojim igračima, posebno se to odnosilo na Chouirefa koji je i za vrijeme te minute odmora pokazao neslaganje s nekim odlukama Mosbaha Sanaija.

No kratak predah bolje je poslužio Islanđane za koje u tri minute redom poentiraju Smarason, Sigurdsson i Karason i vraćaju svoju vrstu na korak do egala. Nekoliko puta do kraja prvog dijela imali su izabranici Geira Sveinssona priliku izjednačiti no na odmor se ipak otišlo pri 13:11 za afrički sastav kojeg je s osam pogodaka već u prvih pola sata predvodio Bannour.

Ono što im nije tada pošlo za rukom reprezentativci Islanda ostvarili su novom 3:0 serijom između 34. i 35. minute, a nakon prvog zgoditka Tunisa u nastavku glavnu je riječ preuzeo kapetan Sigurdsson i nakon devet minuta igre u drgom poluvremenu Island je poveo sa 16:14. Na vrata je u nastavku stao Edvardsson, brzo stigao do tri obrane i na njegov račun također idu zasluge za ovaj preokret.

Bio je to signal da prve minute upiše Issam Tej, koji je u susretu sa Španjolskom zaradio lakšu ozljedu, s kojim je obrambena linija povratila makar dio one svoje poznate agresivnosti. U posljednje četiri minute ušlo se s izjednačujućih 21:21, Makrem Missaoui redao je obrane, a u potpuno otvorenoj završnici oba su vratara skinula ključne šuteve za na kraju poštenu podjelu bodova.

Žalit će dugo selekcija Tunisa za ove nedjelje prokockanim punim plijenom, posebno ako se u obzir uzme odlično izdanje vratara Missaouija koji je stao na 16 obrana. Za MVP susreta proglašen je Bannour koji je postigao 12 od ukupno 22 pogotka svoje vrste, no treba dodati da je svom učinku dodao i osam promašaja. Gustavsson i Edvardsson 11 su puta obranili svoja vrata, dok je na drugoj strani najviše pogodaka, njih pet, postigao Sigurdsson.