Dario Dodić • četvrtak, 19.01.2017.

Philadelphia 76ersi upisali su novu pobjedu na domaćem parketu, predvođeni Joelom Embiidom svladali su Toronto Raptorse, a zapaženu defenzivnu rolu imao je Dario Šarić. Mario Hezonja opustio se i počeo pogađati šuteve, dok je Kevin Durant u najboljoj utakmici sezone utrpao 40 koševa "svojim" Thunderima...

Philadelphia 76ersi došli su do sedme pobjede u posljednjih devet utakmica, na svom su parketu predvođeni Joelom Embiidom s 94:89 svladali Toronto Raptorse. Imali su Raptorsi i prednost u završnici, 86:85, no 76ersi okreću vodu na svoj mlin i dolaze do važne pobjede pred svojim navijačima.

Sjajan je bio Dario Šarić, posebno u defenzivnom dijelu, a publiku je digao na noge u posljednjoj četvrtini kada je ubilježio nekoliko blokada u obrani, a zatim na drugoj strani parketa sve začinio tricom. "Volim donositi energiju u susret", rekao je Šarić nakon dvoboja.

Embiid je večer završio s 26 poena u 27 minuta, dodao je i devet skokova i dvije blokade. Odličan je bio i Ersan Ilyasova s 18 koševa. Šarić je odigrao 24 minute i za to vrijeme ubilježio osam poena (1/2 za 1, 2/6 za 2, 1/3 za 3), devet skokova, asistenciju i dvije blokade.

Raptorse je kao i obično predvodio DeMar DeRozan s 25 poena i šest asistencija, Kyle Lowry pridodao je 24 ubačaja, od toga čak 11 s linije slobodnih bacanja.

New Orleans Pelicansi lako su se obračunali s Orlando Magicom. Nakon što su vodstvom završili prvu četvrtinu do kraja su rutinski odradili dvoboj, imali su u jednom trenutku gotovo 30 poena razlike, susret su završili s uvjerljivih 118:98. Bila je to posljednja u nizu od šest gostujućih utakmica za Magic, od kojih pet u posljednjih osam dana, završili su gostovanje učinkom 1-5.

Priliku su dobila i obojica Hrvata, a svoju je iznenađujuće dobro iskoristio Mario Hezonja, odigrao je 18 minuta i za to vrijeme ubilježio osam poena (1/3 za 2, 2/2 za 3), pet skokova, asistenciju i dvije izgubljene lopte. Damjan Rudež igrao je šest minuta, ubilježio jednu asistenciju, ali i promašio oba šuta za tricu.

Najbolji kod Pelicansa bio je Anthony Davis s 21 poenom i 14 skokova, po 18 koševa dodali su Tyreke Evans i Langston Galloway. Kod Magica su Gordon i Payton ubacili po 14 poena, Jeff Green zaustavio se na 13 ubačaja.

Kevin Durant odigrao je sinoć možda i najbolju utakmicu sezone i to protiv svojeg bivšeg kluba, Oklahoma City Thundera. Slavio je Golden State 121:100, raspoloženi Durant ostvario je učinak sezone s 40 koševa. S druge je strane Russell Westbrook ubilježio još jedan triple double. Warriorsi su susret prelomili u sjajnoj trećoj četvrtini koju su dobili 15 razlike uz čak 37 postignutih poena.

Uz 40 poena Durant je ubilježio i 12 skokova, četiri asistencije i tri blokade. Odličan je bio i Steph Curry s 24 poena i osam asistencija. Klay Thompson dodao je 14 koševa, Draymond Green 12 ubačaja, 11 skokova, pet asistencija i tri blokade.

Gledamo li i izgubljene lopte Westbrook je ostvario quadruple-double, večer je okončao na 27 poena (10/11 za 1, 7/17 za 2, 1/6 za 3), 15 skokova, 13 asistencija i čak deset izgubljenih lopti. Enes Kanter dodao je 22 poena i devet skokova, Victor Oladipo zaustavio se na 20 koševa.

Houston Rocketsi na svom su parketu svladali Milwaukee Buckse 111:92 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Jamesu Hardenu i sjajnoj obrani s čak 12 blokiranih šuteva. "Bio je to ključ utakmice (obrana). Mislim da napokon shvaćamo da moramo igrati bolju obranu ako želimo ostvariti ono što smo zamislili. Kad igramo dobru obranu bolji smo deset puta", rekao je Harden nakon susreta.

Harden je susret završio s 38 poena, šest skokova i osam asistencija. Raspoložen je za igru bio i Eric Gordon, koji je s klupe pridodao 25 poena. Kod Bucksa valja istaknuti sjajnog Giannisa Antetkounmpa s 32 poena, 11 skokova, šest asistencija i tri blokade.

NBA, rezultati:
Philadelphia - Toronto 94:89
Washington - Memphis 104:101 (13. uzastopna domaća pobjeda Wizardsa; Wall 25 poena, 13 asistencija, Porter Jr. 25 koševa/Gasol 28 koševa)
Charlotte - Portland 107:85 (Walker 23 koša/Lillard 21 koš)
Boston - New York 106:117 (Thomas 39 koševa/Rose 30 koševa, 10 skokova)
New Orleans - Orlando 118:98
Houston - Milwaukee 111:92
Detroit - Atlanta 118:95 (Jackson 26 koševa/Millsap 21 koš)
Golden State - Oklahoma City 121:100
Sacramento - Indiana 100:106 (Cousins 25 koševa, 12 skokova, 10 asistencija/George 24 koša)