SP 2017. - Završnica, osmina finala, 22.01.2017, 16:00 h
Mađarska 27:25 Danska
Danska

Mađari priredili veliko iznenađenje i izbacili olimpijske pobjednike

Branimir Korać • nedjelja, 22.01.2017.

Prvo veliko iznenađenje u nokaut fazi Svjetskog prvenstva u Francuskoj, iz turnira su ispali aktualni olimpijski pobjednici Danci koje je potpuno neočekivano svladala Mađarska s 27:25...

MAĐARSKA - DANSKA 27:25 (13:12)

Mađarska: Nandor Fazekas, Roland Mikler (15 obrana), Zsolt Balogh 4/5, Timuzsin Schuch, Gabor Csazsar 2/3, Gergely Harsanyi 1/3, Patrik Ligetvari, Laszlo Nagy 1/4, Iman Jamali 4/6, Szabolcs Zubai, Bence Banhidi, Szabolcs Szollosi, Adam Juhasz 4/6, Gabor Ancsin 2/3, Richard Bodo 3/6, Mate Lekai 6/14

Danska: Niklas Landin (10 obrana), Jannick Green (1 obrana), Niklas Kirkelokke, Magnus Landin 1/1, Casper Mortensen 2/5, Jesper Noddesbo, Lasse Svan 6/7, Hans Lindberg, Rene Toft Hansen, Henrik Mollgaard, Casper Sondergaard 4/8, Henrik Toft 1/1, Mikkel Hansen 8/13, Morten Olsen 0/1, Michael Damgaard 3/8, Lasse Andersson 0/2

Sedmerci: Mađarska 0/2, Danska 1/1

Isključenja: Mađarska 6 minuta, Danska 2 minute

Izgubljene lopte: Mađarska 5, Danska 5

Tko bi rekao nakon grupne faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu da će Mađarska kontrolirati susret i izbaciti aktualne olimpijske pobjednike Dance? Mađari su u skupini bili skromni, svladali su samo Čile i Saudijsku Arabiju dok su bilježili poraze od Njemačke, Bjelorusije i Hrvatske. Doduše, u većini susreta nisu mogli računati na Laszla Nagyja, ali bez obzira na to očekivao se bolji nastup.

Onda su eksplodirali u pravo vrijeme. U osmini finala išli su na dosad nedodirljive Dance i svladali ih s 27:25.

Na Dansku ih je poslala Bjelorusija koja ih je svladala u posljednjem kolu, a ta ista Bjelorusija u drugom susretu osmine finala nije imala nikakve šanse protiv Švedske koja je bila druga u danskoj skupini. Ispalo je da je ta pobjeda Bjelorusa donijela više dobroga Mađarskoj nego Bjelorusiji.

S druge strane Danska je imala ozbiljan ispit protiv Švedske koju je dobila uz dosta muke i na krilima nevjerojatnog Landina koji je u tom susretu upisao čak 23 obrane. Ovdje Landin nije bio niti blizu te razine i Mađarska je pronašla način kako doći do pobjede.

Od početka susreta Mađari su imali kontrolu nad rezultatom, a u prvih 30 minuta golove za Dansku postizali su samo Mikkel Hansen, Lasse Svan i Kasper Sondergaard. Bilo je još dosta prostora u igri Skandinavaca i iako su se još neki igrači priključili, nije im to pomoglo u ovom susretu.

Do sredine prvog poluvremena Mađarska je imala prednost od dva do tri pogotka razlike, a onda je Danska s tri gola u nizu Hansena došla do poravnanja na 8:8.

Do odlaska na odmor Danci nisu niti jednom uspjeli doći do vodstva, ali niti Mađari nisu se uspjeli odvojiti i na poluvremenu imali su malu prednost 13:12.

I u drugom poluvremenu Mađarska je održavala vodstvo, imala je u nekim trenucima prednost i četiri razlike ali u završnici susreta Danska se uspjela vratiti i poravnati.

Ipak 70 sekundi prije kraja Gabor Csaszar zabija za 26:24, Danskoj nije pomogao niti brzi pogodak Hansena, Mađarska je imala zadnji napad koji zaključuje pet sekundi prije kraja Csaszar novim golom za konačnih 27:25.

Mate Lekai sa šest golova bio je najefikasniji kod pobjednika, a Roland Mikler bio je odličan s 15 obrana. Kod poraženih Mikkel Hansen postigao je osam golova, a Lasse Svan šest.

U četvrtfinalu Mađarsku očekuje dvoboj protiv Norveške.