SP 2017. - Završnica, osmina finala, 22.01.2017, 16:00 h
Bjelorusija 22:41 Švedska
Švedska

Švedska pregazila Bjelorusiju, susret riješen u prvih desetak minuta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.01.2017.

Reprezentacija Švedske proletjela je osminom finala Svjetskog prvenstva potpuno nadigravši i ovako puno slabije Bjeloruse. Dvoboj u kojem je pitanje pobjednika riješeno u najranijoj fazi okončano je s ogromnih 41:22 u korist skandinavske vrste...

BJELORUSIJA - ŠVEDSKA 22:41 (11:24)

Bjelorusija: Ivan Mackevič (2 obrane), Viačaslau Saldacenka (5 obrana), Ivan Brouka 2/2, Uladzislau Kuleš 2/8, Aliaksei Šinkel 0/4, Aleh Astrašapkin 1/3, Baris Puhouski 4/7, Dzianis Rutenka 0/1, Siarhei Šilovič 0/4, Viačaslau Šumak, Andrei Jurinok 2/3, Maksim Baranau 2/3, Aliaksandr Padšivalau 2/5, Arcem Karalek 7/10, Aliaksandr Citou 0/1, Vadim Gajdučenko

Švedska: Andreas Palicka (11 obrana), Mikael Appelgren (8 obrana), Simon Jeppsson 1/4, Max Darj, Jerry Tollbring 4/4, Niclas Ekberg 7/11, Jesper Konradsson 3/4, Fredric Pettersson 1/2, Emil Frend Ofors 3/3, Albin Lagergren 4/5, Jim Gottfridsson 8/8, Philip Stenmalm 0/1, Mattias Zachrisson 2/5, Andreas Nillson 3/4, Jesper Nielsen 1/3, Lukas Nilsson 4/5

Sedmerci: Bjelorusija 2/2, Švedska 2/2

Izgubljene lopte: Bjelorusija 12, Švedska 4

Isključenja: Bjelorusija 8 minuta, Švedska 6 minuta

Susret osmine finala između Bjelorusije i Švedske nije ponudio niti najmanju mogućnost eventualnim iznenađenjima. Izuzev početnih šest minuta koje je većim dijelom obilježila igra pogodaka za pogodak sve je kretalo k više nego uvjerljivoj pobjedi skandinavskog sastava.

Švedski niz krenuo je 4:0 serijom u kojoj su sudjelovali Ekberg, Tollbring i Lukas Nilsson s dva zgoditka, a nakon koje je bjeloruski sastav već u toj ranoj fazi susreta pao u dvostruki zaostatak. Igrala se 11. minuta, a na semaforu Stade Pierre Mauroy stajalo je 10:5.

Koliko su švedski rukometaši izdominirali ovim potpuno jednosmjernim susretom govori i podatak da su nakon 20-ak minuta igre postigli gotovo jednako toliko pogodaka uz sjajnih 86 posto uspješnosti šuta. Na odmor se otišlo pri 24:11, za nastavak lišen bilo kakvih uzbuđenja.

U tom su drugom dijeli Šveđani smanjili ritam svoje igre, štedeći energiju za iduće buduće ispite, no i takvi su stigli do pobjede od gotovo 20 razlike. Točku na i ove ekspresno riješene priče stavio je Simon Jeppesson za konačnih 41:22.

U dresu četvrtfinaliste besprijekoran je bio Jim Gottfridsson s osam pogodaka iz jednako tako pokušaja, svojih sedam zgoditaka dodao je Ekberg, dok je vratarski par upisao 19 obrana. S druge strane izdvoji se tek autor sedam golova Artsem Karalek.