SP 2017. - Završnica, osmina finala, 22.01.2017, 18:00 h
Njemačka
Njemačka 20:21 Katar

Novi šok u Francuskoj, nakon olimpijskih pobjednika ispali i europski prvaci!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.01.2017.

Čudesan dan na Svjetskom prvenstvu u rukometu. Prvo su Mađari iznenadili reprezentaciju Danske koja je aktualni olimpijski pobjednik, a zatim je Katar šokirao Njemačku, aktualnog europskog prvaka, s 21:20...

NJEMAČKA - KATAR 20:21 (10:9)

Njemačka: Adreas Wolff (19 obrana), Silvio Heinevetter, Uwe Gensheimer 0/1, Finn Lemke, Patrick Wiencek 2/2, Tobias Reichmann, Holger Glandorf 4/6, Hendrik Pekeler, Steffen Fath 3/7, Patrick Groetzki 4/4, Kai Hafner 3/6, Julius Kuhn 1/4, Simon Ernst, Niclas Pieczkowski, Jannik Kohlbacher 1/1, Paul Drux 2/5.

Katar: Danijel Šarić (15 obrana) 1/2, Yousuf Al-Abdulla, Hassan Mabrouk, Mustafa Alsaltialkrad 0/1, Bertrand Roine 4/9, Rafael Capote 9/17, Abdulla Al-Karbi 0/1, Abdulrazzaq Murad 0/2, Ahmed Abdelhak, Bassel Alrayes 1/1, Omar Alsafadi, Wajdi Sinen 0/4, Kamal Aldin Mallash 2/4, Ahmad Madadi 1/3, Youssef Ali 2/3, Mahmoud Hassaballa 1/4

Sedmerci: Njemačka -, Katar 2/5

Izgubljene lopte: Njemačka 15, Katar 8

Isključenja: Njemačka 10 minuta, Katar 8 minuta

U danu u kojem se od Prvenstva oprostio olimpijski pobjednik, a Švedska stigla do više nego glatke pobjede i prolaza, pretposljednji su put u četvrtinu finala krenuli tražiti rukometaši Njemačke i Katara.

Utakmica je, izuzev uvoda, itekako nalikovala onoj između Mađarske i Danske, a azijska je vrsta dugo prijetila otvarajući mogućnost još jednom iznenađenju. Na kraju ju je prema četvrtini finala pogurao MVP dvoboja, strijelac devet pogodaka, Rafael Capote.

Prvih deset minuta susreta proteklo je u njemačkom naletu, osim uvodnih 2:0 izabranici Dagura Sigurdssona novom serijom od tri zgoditka stigli su do 6:2, no obrana ne nalazi rješenje za Capotea koji svoju momčad polako, ali sigurno vraća u život.

Na izjednačenju su Katarani radili idućih deset minuta, a rad im se isplatio točno na ulasku u 20. minutu kada je Bertrand Roine poentirao za 7:7.

Živo i zanimljivo bilo je i u nastavku prvog dijela, katarski sastav upisao je dvije 2:0 serije, Njemačka jednu, a minimalnu joj je prednost na samom završetku prve polovice susreta donio Holger Glandorf.

Velik posao za Njemačku napravio je Paul Drux u 37., odnosno 40. minuti; njegovim pogocima favorit ovog dvoboja odlazi na dva prednosti, uspijeva prekinuti igru gol za gol, a dodatno se diže nakon sjajne obrane Wolffa, 17. po redu. Njemački čuvar mreže u posljednji je trenutak uletio na prazan gol i skinuo šut Danijela Šarića sa svojih vrata.

No i ovoga puta veselje je kratko trajalo, Patrick Wiencek završava sa svojom dionicom u ovom dvoboju nakon trećeg isključenja, a Katarani se vraćaju u egal nakon što su redom pogađali Mallash, Madadi, Ali i Roine.

Nezaustavljivi Capote u zadnjih je pet minuta postigao četiri pogotka, s druge strane Nijemci su bezuspješno pokušavali pogoditi iza Šarićevih leđa i već je na ulasku u zadnju minutu bilo jasno da se sprema još jedan pad velikog favorita. Prolazak dalje zahvaljujući +2 pobjedi potvrdio je Youssef Ali s istekom vremena. Taj pogodak na kraju ipak nije priznat zbog isteka vremena i prema službenom zapisniku susret je završio 21:20, ali Katarani se neće buniti.

I dok je sjajni Capote osminu finala arhivirao s devet zgoditaka, "prva violina" Njemačke, Uwe Gensheimer odigrao je svih 60 minuta u kojima je, uz jedno isključenje, tek jednom, i to neuspješno, uputio šut prema protivničkim vratima. Nijemcima nije pomogao niti raspoloženi Wolff s velikh 19 obrana.