SP 2017. - Završnica, četvrtfinale, 24.01.2017, 20:45 h
Slovenija
Slovenija 32:30 Katar

Slovenija zasluženo u polufinalu, Katarani se kasno probudili

Mihaela Bradovski • utorak, 24.01.2017.

Treći polufinalist Svjetskog rukometnog prvenstva je reprezentacija Slovenije. Dominantna kroz najveći dio susreta uspjela je istrpjeti i pad u igru u zadnjih desetak minuta za na kraju 32:30 i ulazak u borbu za medalje...

SLOVENIJA - KATAR 32:30 (18:15)

Slovenija: Matevž Skok (9 obrana), Urban Lesjak (2 obrane), Blaž Blagotinšek 2/2, Nik Henigman 1/1, Gašper Marguč 6/6, Vid Kavtičnik 1/3, Blaž Janc 1/2, Jure Dolenec 5/6, Darko Cingesar 2/2, Vid Poteko 2/2, Tilen Kodrin, Matej Gaber 3/5, Marko Bezjak 1/1, Jan Grebenc 3/4, Miha Zarabec 2/7, Borut Mačkovšek 2/4

Katar: Danijel Šarić (5 obrana), Al Abdulla (1 obrana), Hassan Mabrouk 2/2, Mustafa Alsaltialkrad 1/1, Bertrand Roine 8/13, Rafael Capote 5/13, Abdulla Al-Karbi, Abdulrazzaq Murad 1/2, Ahmed Abdelhak, Bassel Alrayes 1/1, Omar Alsafadi, Wajdi Sinen, Kamal Aldin Mallash 3/4, Ahmad Madadi 3/3, Youssef Ali 4/7, Mahmoud Hassaballa 2/2

Sedmerci: Slovenija 1/2, Katar 3/3

Izgubljene lopte: Slovenija 10, Katar 9

Isključenja: Slovenija 6 minuta, Katar 8 minuta

Slovenija s konstantno kvalitetnom igrom kroz čitavo Prvenstvo te Katar koji je iznenađujuće izbacio Njemačku ušli su u susret s jednakim nadamo, no ne i jednako inspirirani.

Slovenski sastav polagano je, kroz uvodnih deset minuta, gradio svoju prednost te se po prvi puta nešto osjetnije odvojio nakon dva zgoditka Mateja Gabera za 7:3.

Sastav Veselina Vujovića s lakoćom je pretrčavao Katarane, pogoci iz kontranapada redali su se iz akcije u akciju, bilo je tu prostora za preko nekoliko atraktivnih poteza, a sve je predvodio strijelac šest pogodaka u prvom poluvremenu, stopostotni Gašper Marguč.

Više je puta Slovenija držala pet pogodaka prednosti, no Capote i Mabrouk uspjeli su u 29. minuti smanjiti na 18:15.

Ono što je nedostajala i jednoj i drugoj vrsti su obrane vratara; i dok su u slovenskom dresu Skok i Lesjak skupili tri obrane do odmora Šarić i Al-Abdulla na početnoj su nuli bili sve do samog kraja prvog dijela.

Danijel Šarić tako je s 0/14 učinkom u 23 minute tog prvog dijela nastavio sa svojim blijedim predstavama na ovom Prvenstvu.

Deset minuta nastavka trebalo je slovenskim rukometašima da još malo demotiviraju Katarane. Potpuno nevidljivi Šarić vraćen je na vrata, no ni po povratku na parket nije uspijevao pronaći rješenja za sjajne protivničke šutere.

U spomenutoj minuti sa svojih je vrata poentirao Skok za odvajanje na +7, nešto kasnije i na 27:18 i iako je na samom kraju Katar stigao do 6:0 serije ostalo je premalo vremena do kraja da se bilo što ozbiljnije preokrene u korist sastava Valera Rivere.

Nakon izbacivanja Njemačke očekivalo se više od Katarana, barem približno dobro izdanje nakon što su tim velikim iznenađenjem osmine finala dobili krila i ogromne količine samopouzdanja, no Slovenija te vlastiti vratari večeras im nisu ostavili mnogo šanse.