Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 2:3 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Dario Dodić • subota, 28.01.2017.

Nogometaši Borussije Mönchengladbach kreirali su pravo malo čudo u 18. kolu Bundeslige. U gostima kod Bayera iz Leverkusena iz deficita od 2:0 do pobjede 3:2 došli su u samo 19 minuta u drugom poluvremenu...

Bayer Leverkusen imao je tri boda u džepu na svojoj BayAreni i sve je slabom predstavom u drugom poluvremenu uspio prokockati. Imali su 2:0 u 34. minuti dvoboja s Borussijom Mönchengladbach i sve upropastili u drugih 45 minuta, prvi put nakon rujna 2008. godine Bayeru se dogodio ovakav poraz u Bundesligi.

Nakon pola sata igre poveo je Bayer, s desne je strane korner izveo Calhanoglu, s pet metara glavom loptu u mrežu šalje Tah za svoj prvi gol u Bundesligi u 60. nastupu. Tri minute kasnije već je bilo 2:0, ponovno nakon prekida. Ovog je puta ubačaj iz kornera stigao s lijeve strane, Bellarabi glavom prebacuje loptu na prvu vratnicu, Chicharito u padu glavom zabija za 2:0, bio je to ujedno i konačan rezultat nakon prvih 45 minuta.

U drugo je poluvrijeme ušla neka druga Borussia, u 52. minuti smanjuju na 2:1, Stindl je iskoristio nevjerojatnu pomutnju u domaćoj obrani i krasnim udarcem prebacio domaćeg vratara s 15 metara.

U 58. minuti Stindl u potpunosti vraća goste u igru. S lijeve je strane ubacio Wendt, neometan sa sedam metara Stindl glavom zabija za 2:2.

Za potpuni preokret pobrinuo se Raffael u 71. minuti. Lijepo ga je uposlio Kramer, Raffael se lagano otresao Taha i matirao Lena za pobjedu Borussije 3:2.

Tin Jedvaj ušao je u igru za Bayer u 65. minuti.