Espanyol
Espanyol 3:1 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • nedjelja, 29.01.2017.

Veliki pobjednički niz Seville zaustavljen je u gostima kod Espanyola, domaćin je slavio 3:1, a valja napomenuti da su gosti gotovo čitav susret odigrali s igračem manje...

Espanyol je na svom RCDE stadionu s 3:1 prekinuo niz od pet prvenstvenih pobjeda Seville. Veliku pomoć u tome dobili su od Nicolasa Pareja, branič Seville dobio je crveni karton nakon samo 71 sekunde igre. I nije prekršajem pomogao svojoj momčadi, skrivio je jedanaesterac, kao posljednji igrač obrane dobio crveni karton, a Espanyol je najstrožu kaznu pretvorio u pogodak. I ostatak susreta igrao s igračem više.

Reyes je iz penala zabio "svojoj" Sevilli, a mora se pohvaliti gostujuću momčad koja je dobar dio prvog poluvremena igrala kao da su s 11 igrača u polju. Svoju su dobru igru okrunili i pogotkom za izjednačenje u 20. minuti, bila je to prekrasna akcija u tri poteza koju završava Stevan Jovetić na asistenciju nesebičnog Nasrija.

Koliko se dobro Jovetić prilagodio igri Seville govori i činjenica da je u četiri nastupa u dresu Seville upisao tri pogotka (od čega dva protiv Real Madrida) i asistenciju.

No, gosti nisu izdržali do odmora, Espanyol je pojačao intenzitet igre i u posljednjim sekundama prvog dijela ponovno došao u vodstvo, strijelac je bio Navarro.

Sevilla nije imala snage za novi povratak, pobjedu domaćna potvrdio je Gerard Moreno 20 minuta prije kraja.