Dario Dodić • utorak, 31.01.2017.

Nogometaši Lazija u sjajnoj su utakmici na San Siru protiv Intera izborili polufinale talijanskog nogometnog Kupa. Slavili su Rimljani 2:1...

Prilikama bogata utakmica četvrtfinala Kupa Italije na San Siru između Intera i Lazija otišla je na stranu gostiju iz Rima. Činilo se da je Lazio riješio pitanje prolaska početkom drugog poluvremena kada je poveo 2:0 i imao igrača više, no nogometaši Intera na hrvatski pogon probudili su nadu domaćih pogotkom Marcela Brozovića na asistenciju Ivana Perišića, ali do izjednačenja unatoč pritisku u završnici nisu uspjeli.

Mora se priznati da je Lazio taktički odigrao vrlo pametnu utakmicu u Milanu, fokusirali su se na kontranapade, prepustili igru Interu i vrebali priliku iz pogrešaka domaćih igrača. Nije to izgledalo nimalo loše, mogao je Lazio i značajniju razliku stvoriti već u prvom dijelu.

Dvaput je u prvom poluvremenu Inter opasno prijetio golu Lazija, Kondogbiju je zaustavila vratnica, Marcelo Brozović odlično je pucao, ali mu Marchetti još bolje brani. Lazio je iz prve prave prilike došao do vodstva, igrala se 20. minuta, Lulić je s lijeve strane ubacio za Andersona, koji glavom lijepo zabija za 1:0 Lazija.

Imao je isti igrač nakon nešto više od pola sata fantastičnu prigodu za povećanje vodstva gostiju, izašao je sam na Handanovića nakon odličnog proigravanja Biglije, mogao je birati gdje poslati loptu, izabrao je krivo rješenje, suviše blizu slovenskom vrataru koji brani njegov pokušaj.

No, početkom drugog dijela spasa za Inter nije bilo, Miranda s leđa ruši Immobilea, dobiva crveni karton, a Biglia iz najstrože kazne zabija za 2:0 gostiju.

Priliku domaćima dao je Radu u 76. minuti kada je zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja na Icardiju. Bacio je Inter sve karte u napad i u 84. minuti smanjio na 2:1. Perišić je glavom asistirao, a Brozović isto glavom zabio prvi i jedini gol domaće momčadi.

Inter je u završnici sve snage poslao u napad, raspoloženi Perišić pokušavao je po lijevoj strani kreirati opasnu situaciju pred Marchettijem, ali bilo je prekasno, Lazio prolazi u polufinale Kupa.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...