Hamburger SV
Hamburger SV 1:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Marjan Kreševac • petak, 03.02.2017.

19. kolo njemačkog prvenstva otvorili su na Imtech Areni domaći HSV i Bayer iz Leverkusena. Pretposljednja momčad na tablici pokazala je više želje za igrom što im je u konačnici donijelo i slavlje rezultatom 1:0...

Iako je od samog početka susreta posjed lopte bio uvelike na strani gostiju iz Leverkusena ipak su domaći bili ti koji su prvi ozbiljnije zaprijetili. Lewis Holtby je u 13. minuti na desnoj strani kaznenog prostora pronašao Mergima Mavraja koji okušava udarac no lopta odlazi po sredini vrata i postaje lak plijen za Bernda Lena.

I sljedeće dvije prilike, možda je bolje reći pokušaja otišla su na stranu HSV-a. Iz kornera u 16. minuti rodila su se dva pokušaja glavom, no Kyriakos Papadopoulos i Albin Ekdal nisu bili precizni tako da je stanje na semaforu ostalo nepromijenjeno. Jako slabo prvo poluvrijeme u kojem su domaći pokazali barem namjeru da odigraju nešto, gosti čak ni to.

Na početku drugog dijela sjajna prilika za domaće. U 47. minuti Nicolai Müller odlično je petom proigrao Bobbyja Wooda, ovaj povukao u šesnaesterac i na žalost domaćih navijača pogodio gredu. Imao je Müller i dvije minute kasnije priliku no Toprak mu je u posljednji tren ušao u udarac i spasio gostujućeg vratara.

Sterilna i plašljiva igra gostima se osvetila u 76. minuti, Holtby je kratko odigrao iz slobodnog udarca do Müllera koji tek iz drugog pokušaja uspijeva uputiti centaršut. U buketu igrača najbolje se snašao Papadopoulos i glavom smjestio loptu u malu mrežicu za erupciju veselja na tribinama.

Ni primljeni pogodak nije probudio pretjeranu želju kod igrača Bayera, ali ipak su do kraja susreta uspjeli uputiti udarac u okvir gola i to doslovno u okvir kada je u 85. minuti nakon kornera Stefan Kießling zatresao gredu. Tin Jedvaj svih je 90 minuta odgledao s klupe za pričuvne igrače.