Vrlo dobri Alilović i Sulić, Lesjak uništio Meškov, nova teška ozljeda Brazilca iz Celja

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.02.2017.

U subotu su na rasporedu bila dva susreta SEHA lige, a domaćini su bili uspješni. Veszprem je lakoćom nadigrao Červarov Metalurg, a Celje je bilo bolje od Meškova...

Lino Červar s Metalurgom nije imao nikakve šanse na gostovanju u Mađarskoj kod Veszprema. Domaćin je potvrdio kvalitetu i potpunom kontrolom nad cijelim susretom glatko je slavio 33:21.

Serijom 4:0 do sredine prvog dijela Veszprem se prvi put odvojio na 7:3, a do odlaska na odmor vodstvo je povisio na 15:7 i već tada bilo je jasno da Metalurg ne može računati na ništa više od glatkog poraza.

U drugom dijelu Makedonci su se uspjeli u 40. minuti približiti na 19:14, ali nakon toga Veszprem radi seriju 7:0 i potpuno potapa nade gostiju.

"Moram zahvaliti Ivancsiku što je igrao unatoč bolesti i moram čestitati svim igračima na dobroj igri. Još uvijek nismo u optimalnoj formi, dio igrača osjeća umor i to je normalno za ovu fazu sezone. Laci, Slišković, Palmarsson i Ugalde su van stroja zbog ozljeda i nemamo pojma kada ih možemo očekivati. Svejedno igrali smo dobro, obrana je bila dobra, a Mirko Alilović sjajan. Naš trener vratara (Venio Losert) radi sjajan posao", rekao je nakon susreta Xavier Sabate.

Alilović je utakmicu završio s 14 obrana, od toga 11 u prvom poluvremenu, po šest golova postigli su Dragan Gajić i Renato Sulić, pet Blaž Blagotinšek, a Marko Kopljar dodao je dva. Kod Metalurga Filip Kuzmanovski postigao je pet pogodaka.

Neizvjesnije je bilo u Celju gdje je Pivovarna ugostila Meškov Brest i odnijela pobjedu 29:27. Briljirao je Urban Lesjak koji je najzaslužniji za ovu pobjedu Slovenaca zahvaljujući čak 19 obrana.

Celjani su ključno odvajanje napravili u posljednjih deset minuta prvog poluvremena kada su serijom 5:0 otišli na 15:11 i do same završnice gosti nisu došli na bliže od tri razlike. Tu su uspjeli probiti tu granicu, ali nakon što su došli na 28:26, Mlakar je zabio važan pogodak za plus tri i otklonio svaku dvojbu oko pobjednika.

"Imali smo samo nekoliko dana za odmor, ali i da smo imali više, ovaj meč bi svejedno bio težak i iscrpljujuć. Mislim da smo ispoštovali sve dogovore uoči meča i uz sve to imali smo fantastičnog Lesjaka. Sretan sam što smo i dalje u igri za Final Four, ali u ovom trenutku naše misli su ipak uz Arthura", kaže Vid Poteko.

Inače Arthur Patrianova obnovio je ozljedu križnog ligamenta i to u povratku na parket nakon što je svega nekoliko minuta proveo u igri.

Uz Lesjaka kod Celjana najbolji su bili Blaž Janc sa sedam i Luka Žvižej sa šest golova. Kod poraženih Dzianis Rutenka postigao je šest golova, Iman Jamali pet, a Ljubo Vukić jedan. Ivan Pešić upisao je četiri obrane.