Luka Medić • nedjelja, 05.02.2017.

Odigrana su posljednja dva susreta 19. kola njemačke Bundeslige. U prvoj utakmici Augsburg je pobijedio Werder iz Bremena s rezultatom 3:2, dok je trećeplasirana momčad lige, Eintracht iz Frankfurta kojeg vodi Niko Kovač slavio protiv posljednjeplasiranog Darmstadta...

U prvom susretu sastala su se dva kluba iz donjeg dijela tablice. Augsburg je držao 13. mjesto, dok se Werder nalazi u teškoj situaciji i borbi za sam opstanak.

U prvom poluvremenu gosti iz Bremena ostavili su bolji dojam. Iako su gosti bili bolja momčad, prvu pravu priliku stvorili su domaćini. Raul Bobadilla se izborio za jednu loptu te uputio udarac po sredini vrata, no taj pokušaj nije bio pretjerano jak pa vratar Werdera Wiedwald bez problema brani. Isti igrač bio je u prilici nekoliko minuta kasnije, no tada ne uspijeva pogoditi okvir gostujućih vrata. Kao i Augsburg i Werder je stvorio priliku u početnom dijelu susreta, ali pokušaj Junuzovića završava pored gola.

U samo dvije minute vidjeli smo oba pogotka postignuta u prvom dijelu, po jedan sa svake strane. U 26. minuti poveo je Werder. Zlatko Junuzović je izveo slobodni udarac, Robert Bauer je skočio najviše i glavom spušta za Selassija koji pogađa mrežu domaćih za 1:0. Nakon samo dvije minute domaćini su izjednačili, Schmidt je lijepo primio loptu i bez problema svladao vratara gostiju. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata pa se tako na odmor otišlo s 1:1.

U drugo poluvrijeme ponovno gosti ulaze kao superiorniji protivnik. Bili su bolja momčad i više su pokušavali, no njihove prilike nisu bile previše opasne po domaća vrata. U 64. minuti Werder je imao veliku priliku ponovno doći u vodstvo. Hinteregger je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Max Kruse i ponovno Werder dovodi u vodstvo. U 76. minuti Aron Johannsson mogao je postići treći pogodak za goste i tako riješiti utakmicu, no njegov pokušaj odlazi pored gola.

I tada domaćini preokreću susret i uzimaju sva tri boda. Prvo je desetak minuta prije kraja Ja-Cheol Koo izjednačio na 2:2 da bi u posljednjim trenutcima susreta, duboko u sudačkoj nadoknadi Raul Bobadilla postigao za veliki preokret i vrijedna tri boda.

S ovom pobjedom Augsburg je povećao prednost nad klubovima s dna tablice i učinio veliki korak prema ostanku u Bundesligi, dok Werdera čeka borba za s HSV-om i Ingolstadtom za ostanak u Bundesligi.

U posljednjoj utakmici kola Eintracht iz Frankfurta kojeg s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač na svom je terenu slavio protiv Darmstadta rezultatom 2:0, a drugi pogodak na utakmici postigao je Hrvat u dresu frankfurtske momčadi, Ante Rebić.

Od samog početka Kovačeva momčad bila je bolja na terenu i imala više prilika. U desetoj minuti odlično je pucao Meier, ali njegov udarac otklanja gostujuća obrana. Rebić je imao šansu u prvom poluvremenu, no njegov pokušaj bez problema brani vratar Darmstadta Esser. Jedini pokušaj za goste bio je pred kraj prvog dijela kada Niemeyer nakon kornera skače najviše u šesnaestercu domaćih, ali njegov udarac odlazi preko gola. Domaćini su bili bolja momčad, imali su više prilika i veći posjed, no nijednom nisu zatresli mrežu Darmstadta pa se tako otišlo na odmor s 0:0.

U drugom poluvremenu domaćini su puno bolja momčad i ponovno su imali više prilika, no gosti su sve to izdržavali. Prilike su redali Hrgota, Chandler i Rebić, no ono što obrana nije uspjela otkloniti obranio je raspoloženi vratar gostiju Esser.

I onda su gosti nakon više od 70 minuta igre napravili prvu grešku i domaći Eintracht je poveo. Alexandar Milošević je pregrubo startao na protivnika u svom kaznenom prostoru i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Hasebe te je tako trećeplasirana momčad Bundeslige konačno probio posljednju momčad na tablici. Do kraja susreta domaći su poduplali prednost, Ante Rebić je na asistenciju Meiera postigao pogodak za 2:0. Tako je Eintracht ostao na trećoj poziciji, ali i iskoristio kiks Bayerna i Leipziga te je barem malo smanjio prednost za vodećim dvojcem. Darmstadt je uvjerljivo posljednja momčad lige sa samo devet bodova iz 19 odigranih susreta i sve je izvjesnije kako će sljedeće sezone igrati u nižem rangu.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...