Luka Medić • srijeda, 08.02.2017.

U ponovljenoj utakmici šesnaestine finala engleskog FA kupa Leicester je s 3:1 bio bolji od Derby Countyja nakon 120 minuta igre. Pobjedom su nogometaši Leicestera osigurali osminu finala i susret protiv Millwalla...

Nakon što su prije nešto manje od dva tjedna Leicester i Derby County odigrali neriješeno 2:2, na red je došao i ponovljeni susret, no ovog puta kod aktualnih prvaka Premiershipa. Iako nije ni blizu dobar kao prošle godine, već u borbi za sam opstanak, Leicester je bio favorit protiv momčadi iz drugog razreda engleskog nogometa i teže je od očekivanog izborio nastup među posljednjih 16 momčadi.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno po igri, domaćinu je pripao uvodni dio susreta, dok su se gosti nakon početne defenzive probudili i opasno prijetili Leicesteru. Nakon nekoliko minuta susreta Leicester je imao prvu priliku, ali udarac Amarteyja odlazi preko gostujućih vrata. Leicester je u tim trenucima bio bolja momčad na terenu, no udarci Kapustke i Kinga nisu bili precizni.

U 15. minuti prvi put prijete gosti, no udarac Blackmana odlazi preko gola, a nakon nekoliko minuta Derby je ponovno u prilici, ovog puta neprecizan je bio Abdoul Camara. I onda se igra umirila. Sve do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli nijednu ozbiljniju prijetnju na utakmici iako su se momčadi trudile u igri prema naprijed.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Derby je imao dvije šanse. Prvo je Zieler obranio pokušaj Butterfielda, da bi u sljedećoj minuti De Sart pucao pored vrata domaćina. Na poluvrijeme se otišlo s 0:0

Odmah na startu drugog dijela Leicester je poveo. Loptu je u kazneni prostor gostiju ubacio Gray, Albrighton je skreće u peterac, a King bez velikih problema svladava Mitchella za vodstvo domaćih od 1:0.

Igrače Derbyja to nije smelo i nakon samo 15-ak minuta uspjeli su izjednačiti. Slobodan udarac s 20-ak metara izveo je Camara. Pucao je direktno prema vratima domaćih, lopta se odbila od nekoga u živom zidu, prevarila Zielera i završila u mreži. Osma momčad Championshipa uspjela je postići pogodak kod aktualnih prvaka najvišeg ranga engleskog nogometa.

Do kraja regularnog dijela nije bilo previše uzbuđenja, Derby je imao nešto veći posjed, ali i Leicester je pokušavao, no to sve nije bilo dovoljno za novi pogodak pa je utakmica otišla u produžetke.

Već na startu prvog produžetka Leicester je ponovno u vodstvu. Ndidi je primio jednu loptu i krenuo prema suparničkom golu. Nitko od igrača Derbyja nije ulazio u blok pa je Nigerijac odlučio isprobati udarac. Mitchell se ispružio koliko je dug i širok, ali lopta pronalazi prostor i od lijeve vratnice odlazi u mrežu za 2:1. Derby više nakon toga nije imao snage za preokret.

Pet minuta prije kraja drugog produžetka Gray je ušao u kazneni prostor gostiju, provozao svoje čuvare i lijepo pogodio pored nemoćnog Mitchella za konačnih 3:1.

Leicester će u osmini finala igrati protiv Millwalla.