Mainz 05
Mainz 05 2:0 Augsburg
Augsburg

Luka Medić • petak, 10.02.2017.

Nogometaši Mainza su u prvoj utakmici 20. kola Bundeslige svladali Augsburg s 2:0 i tako, barem privremeno, skočili u gornji dio tablice najvišeg ranga njemačkog nogometa…

Utakmicom u Mainzu između istoimenog domaćina i Augsburga otvoreno je 20. kolo Bundeslige. Mainz je ostvario vrijednu pobjedu nad izravnim konkurentima u borbi za sredinu tablice i tako još povećao svoju prednost nad momčadima koje se nalaze u borbi za opstanak.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu utakmicu. Obje momčadi su pokušavale doći do prilika kojima bi ugrozili protivnika. Nakon pola sata igre Augsburg je imao veliku priliku za vodstvo, ali udarac Daniela Baiera nije bio dovoljno jak te je vratar domaće momčadi Lossl to obranio bez problema

U sljedećoj akciji Mainz je poveo iz prve konkretne šanse. Bell je uputio centaršut, a Oztunali glavom svladao vratara gostiju Hitza. Do kraja poluvremena Mainz je bio bolja momčad, ali nije uspio postići još koji pogodak.

Drugi dio počeo je dosta mirnije. Domaćini su držali igru pod kontrolom i strpljivo su čekali svoju priliku. Nakon petnaestak minuta igre Mainz je imao veliku priliku za povećanje prednosti. Naime, vratar Hitz napravio je veliku grešku u svom kaznenom prostoru, skrivio je prekršaj za najstrožu kaznu. Jairo Samperio izveo je kazneni udarac, pucao je točno po sredini gola i povećao je prednost svoje momčadi na 2:0.

Do kraja susreta Bobadilla je mogao postići počasni pogodak za goste, ali njegov udarac nije bio precizan, već je završio pored vrata, završilo je 2:0 za domaće, čime je Mainz došao do vrijedna tri boda, preskočio svog današnjeg suparnika i zauzeo visoko deveto mjesto.