Swansea City
Swansea City 2:0 Leicester City
Leicester City

Luka Medić • nedjelja, 12.02.2017.

Jedini velški klub u Premiershipu Swansea, na svom je stadionu pobijedio aktualnog prvaka Engleske Leicestera. Domaći su slavili s 2:0, a oba svoja pogotka postigli su u drugom dijelu prvog poluvremena…

Nastavlja se noćna mora aktualnog prvaka Engleske. Leicester je ponovno izgubio, ovo mu je peta izgubljena utakmica u nizu. Swansea je na svome terenu bio bolji s 2:0.

Bila je to utakmica bez previše prilika, napadači nisu bili posebno raspoloženi. U prvom dijelu domaći su uputili tri udarca, sva tri u okvir gola Leicestera, a dva su završila u mreži. Početnu uspavanku prekinuli su domaći prvom prilikom nakon skoro pola sata igre. Routledge je pucao iz voleja, no vratar Leicestera Schmeichel brani taj pokušaj. U sljedećem napadu domaći su poveli.

Fernandez je poslao loptu u kazneni prostor gostiju, do nje dolazi Mawson i puca neobranjivo za 1:0. Do kraja poluvremena Swansea je uspio povećati svoju prednost, a strijelac je bio Martin Olsson. Olsson je primio loptu poslanu od Sigurdssona, jurnuo u šesnaesterac i pogodio pored nemoćnog Schmeichela.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli pogotke, ali smo vidjeli nekoliko prilika. Gosti su se nakon loše odrađenog prvog poluvremena probudili te su pokušali postići barem počasni podatak. Najbliže tome bili su u 63. minuti Islam Slimani imao veliku priliku, ali njegov udarac brani Fabianski.

Domaćini su se u drugom poluvremenu fokusirali na obranu rezultata, no i oni su također mogli doći do novog pogotka. Asistent kod drugog pogotka Gylfi Sigurdsson je stvorio veliku opasnost po Leicester, no njegov udarac s vrha šesnaesterca fenomenalno brani Schmeichel.

Do kraja susreta nismo vidjeli više pogodaka pa su tako nogometaši Swanseaja upisali velika tri boda u borbi za opstanak u Premiershipu. Ovom pobjedom skočili su na 15. mjesto tablice, dok je Leicester u velikim problemima. Trenutno je na 17. mjestu, posljednjem koje osigurava premierligaški status, ali ima samo bod više od Hulla, odnosno dva više od posljednjepasiranih momčadi Crystal Palacea i Sunderlanda i čeka ga teška borba za ostanak u ligi.