Hat-trick Girouxa i poraz Medveščaka za kraj sezone

HINA • srijeda, 15.02.2017.

Hokejaši Medveščaka u srijedu su završili ovosezonsko natjecanje u Kontinentalnoj hokejskoj ligi porazom od Slovana 5:7 (0:3, 1:1, 4:3) na gostovanju u Bratislavi, a kanadski napadač zagrebačke momčadi Alexandre Giroux postigao je hat-trick...

Bio je to 33. poraz Medvjeda, koji su sa tri pogotka u završnih šest minuta utakmice izbjegli rezultatsku katastrofu. Plastino (10.), Bačik (14.) i Lušnak (18.) bili su strijelci za Slovan u prvoj trećini u kojoj je Medveščak ostao bez pogotka. U 23. minuti Skalicky je povisio vodstvo domaćih na 4:0.

Prvi od svoja tri pogotka Alexandre Giroux postigao je u 34. minuti za smanjenje na 1:4. U 42. minuti Slovan je poveo 5:1 preko Chipchure, a u 47. minuti Giroux je ponovno smanjio zaostatak Medvjeda. Starosta (52.) i Hlinka (54.) donijeli su Slovanu čak pet pogodaka prednosti (7:2).

U završnih šest minuta Medveščak je ublažio poraz. Kozak (55.), Giroux (56.) i Perkovich (58.) bili su strijelci za konačnih 5:7.

Medveščak je u 60 utakmica regularne sezone skupio 69 bodova i u ovom je trenutku na 11. mjestu Zapadne konferencije KHL-a. Slovan je s 85 bodova završio na desetom mjestu. Ispred Medveščaka se još mogu probiti Čerepovec (69) i moskovski Spartak (65) koji do kraja sezone imaju dvije utakmice.