Luka Medić • subota, 18.02.2017.

U utakmicama 23. kola Primere Sevilla je na svom stadionu svladala Eibar rezultatom 2:0, dok je Alaves bio bolji od Deportiva s 1:0...

Sevilla nastavlja lov za Realom. Na svom stadionu bili su bolji od Eibara pogotkom Sarabije iz prvog dijela susreta.

Odmah od početka momčad iz Andaluzije bila je bolji protivnik na terenu, a domaćini su poveli iz prve prave akcije, nakon pola sata igre. Jovetić se sjajno snašao u kaznenom prostoru Eibara, uspio je prebaciti loptu na drugu stranu gdje se nalazi Sarabia koji odličnom udarcem iz prve probija vratara gostujuće momčadi Yoela.

Već u sljedećem napadu Sevilla je mogla udvostručiti prednost, ali Jovetić nije bio precizan.

Do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, pa su momčadi otišle na odmor s rezultatom 1:0.

Odmah na startu drugog dijela gosti su mogli doći do izjednačenja, no pokušaj Adriana bez problema brani Rico. To je bilo sve što smo vidjeli od gostujuće momčadi.

Do kraja susreta domaćini su kontrolirali igru i stvarali su više šansi. Vitolo je uputio udarac koji je završio pored vrata, dok je N'Zonzijev pokušaj obranio Yoel.

Sevilla je u sudačkoj nadoknadi uspjela postići još jedan pogodak, strijelac je bio Vitolo koji je odlično reagirao na dodavanje Jovetića i mirno postigao pogodak za konačni rezultat.

Sevilla je s ova tri boda preskočila Barcelonu, dok vodeći Real bježi tri boda uz dvije utakmice manje kluba iz Madrida.

Deportivo je na svom stadionu dočekao momčad Alavesa. Uoči susreta domaći su bili blagi favoriti, no igrači Alavesa doma nose cijeli plijen iz La Corune pogotkom iz udarca s bijele točke.

Prvu priliku na utakmici stvorili su domaćini nakon svega desetak minuta igre kada je Sidnei uputio udarac glavom, no lopta je otišla preko gola.

Nekoliko minuta kasnije bude se i gosti, pokušao je Laugardija, ali njegov pokušaj bez problema zaustavlja vratar Deportiva Lux.

U 20. minuti Deportivo ponovno prijeti, Kalkuta je s vrha šesnaesterca pogodio vratnicu, a do odbijene lopte prvi stiže Juanfran čiji udarac brani Pacheco.

Do kraja poluvremena Alaves je stvorio još jednu priliku, Deyvenson je došao do prostora, pucao je prema vratima, ali bio je neprecizan. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U drugom dijelu susreta nismo gledali nogomet kao u prvom dijelu, obje momčadi su pokušavale, ali iz igre nisu stvorili nijednu ozbiljnu priliku.

Alaves je do pobjede došao sredinom drugog poluvremena kada Albentosa radi prekršaj u svom kaznenom prostoru. Sudac Latre pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Garcia.

Tako je Alaves došao do nova tri boda s kojima je preskočio Las Palmas i sada je 11. momčad Primere, dok je Deportivo ostao na 17. mjestu na tablici.