Banvitu prvi kup u klupskoj povijesti, Perasovićev Efes ostao bez trofeja

Petar Jenjić • nedjelja, 19.02.2017.

Košarkaši Banvita prvi su put u klupskoj povijesti osvojili naslov u nacionalnom kupu. U finalu su bili bolji od Perasovićevog Anadolu Efesa rezultatom 75:66...

Sjajan niz od sedam pobjeda u svim natjecanjima bio je iza Anadolu Efesa, momčadi Velimira Perasovića, međutim u finalu turskog kupa morali su čestitati Banvitu na pobjedi i prvom naslovu u turskom kupu.

Na putu do finala Efes je bio bolji od Fenerbahčea 82:74 i Pinar Karsiyake 79:74, ali je stepenicu prije naslova Banvit ipak bio jači rezultatom 75:66. S druge strane Banvit je na putu do finala morao pobijediti Bešiktaš 66:57 i Galatasaray 71:68.

Odlično je igrao Banvit u prvom poluvremenu i na krilima Theodorea i Vidmara došao do sedam poena prednosti (19:12) krajem prve četvrtine. Upravo je Jordan Theodore, najbolji igrač spomenute momčadi, u prvom poluvremenu ubacio 13 koševa koje je Banvit zaključio rezultatom 38:32.

Gdje su stali u prvom poluvremenu nastavili su i drugom. U 33. minuti su nakon poena Gediminasa Orelika došli do +12 (60:48), međutim na drugoj strani uzvraćaju Thomas Heurtel i Derrick Brown i vraćaju Efes u egal, na samo tri koša zaostatka (66:63). Ipak, Banvit je ostao potpuno smiren, zadržao je prednost i došao do pobjede.

Jordan Theodore predvodio je Banvit do naslova s 19 poena (7/11 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 2/4), devet skokova i četiri asistencije, dok je Gediminas Orelik dodao 17 koševa (3/8 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Najučinkovitiji je kod Efesa bio Derrick Brown s 25 poena (7/10 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i 12 skokova.