Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.02.2017.

Okončano je 26. kolo francuskog prvenstva, a u posljednjem susretu kola PSG razočarao je na svom travnjaku protiv Toulousea odigravši tek 0:0...

U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice Bordeaux je na svom stadionu bio bolji od Guingampa s 3:0. Gosti nisu u briljantnoj formi, ali svejedno se očekivao neizvjesniji dvoboj od ovog. U konačnici ispalo je lagano za domaćina koji je zasluženo visoko slavio.

Poveo je u 13. minuti pogotkom Francoisa Kamana koji je iznenada zapucao s 14-15 metara iskosa i čini se iznenadio vratara Johnssona koji nije uspio reagirati na vrijeme i lopta je završila u suprotnom kutu.

U završnici prvog dijela i drugi gol za domaćina. Malcom je izveo korner, odlično je utrčao Nicolas Pallois i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Nade gostiju u preokret pale su u vodu u 59. minuti kada je Martins Perreira zaradio drugi žuti karton, a domaćin je s igračem više povisio na konačnih 3:0 u 71. minuti pogotkom Labordea iz kontranapada.

Dijon je bio pred vratima pobjede na gostovanju u Lyonu gdje je deset minuta prije kraja vodio s 2:1. Međutim domaćin je u završnici ipak napravio preokret i na kraju odnio pobjedu 4:2.

Ipak zaslužena pobjeda Lyona koji je dominirao i bio puno opasniji protivnik, Dijon je iskoristio dvije prilike, ali domaćin ih je imao puno više.

U 11. minuti Lyon je stigao do prednosti pogotkom Corentina Tolissa iz blizine, ali već početkom drugog dijela Dijon je bio u prednosti. Prvo je u 30. minuti Tavares poravnao na 1:1, a zatim je za vodstvo zabio u 48. minuti Diony nakon velike greške domaće obrane.

U završnici se ipak sve promijenio, u 80. minuti Tolisso poravnava, četiri minute kasnije Lacazette iz penala zabija za preokret, a konačnih 4:2 postavio je Nabil Fekir u 90. minuti.

St. Etienne nije zadržao korak s Lyonom, poražen je na gostovanju kod Montpelliera. Domaćin je bio u teškoj situaciji, nije dobro krenuo u sezonu, ali igra sve bolje i to pokazuje kroz rezultate.

Protiv St. Etiennea rano se našao u zaostatku, već u 12. minuti Monnet-Paquet iz jednostavne akcije doveo je goste u vodstvo, ali domaćin je uspio doći do preokreta.

Lasne je poravnao na startu drugog dijela, a Mounie je zabio za pobjedu u 69. minuti s igračem više nakon što je Jorginho isključen u 53.

PSG nije iskoristio kiks Monaca i upisao je samo remi na Parku prinčeva protiv Toulousea. Domaćin je potpuno dominirao susretom, ali što zbog dobrog Lafonta na golu Toulousea, a što zbog nepreciznosti domaćih napadača. susret je završen bez pogodaka.

Unai Emery u ovom susretu nije mogao računati na Angela Di Mariju koji je sjajno odigrao protiv Barcelone, ali i bez njega Parižani moraju svladati momčad kalibra Toulousea.

U konačnici osvojen je samo bod što najviše raduje Monaco koji i dalje ima tri boda prednosti nad PSG-om na vrhu ljestvice.