Pobjede Flensburga i Kiela, Duvnjakova tri pogotka

Branimir Korać • četvrtak, 23.02.2017.

U 21. kolu njemačkog prvenstva Kiel i Flensburg upisali su domaću pobjedu i to bez previše problema. Domagoj Duvnjak dao je doprinos slavlju Kiela koji je privremeno došao na drugu poziciju...

Flensburg nastavlja s odličnim igrama u njemačkom prvenstvu, u susretu 21. kola ugostio je Hannover Burgdorf i upisao pobjedu 30:25. Vranješova momčad tako je stigla do treće uzastopne pobjede dok je Hannover Burgdorf upisao treći uzastopni poraz i udaljio se od pozicija koje vode u Europu.

U ovom dvoboju Flensburg je imao susret pod kontrolom svih 60 minuta, gosti niti u jednom trenutku nisu vodili i na kraju su poraženi s pet golova razlike nakon što su tijekom drugog dijela domaćini imali i najviših plus sedam.

Mattias Andersson bio je sjajan sa 17 obrana, Holger Glandorf postigao je osam golova, Anders Eggert sedam, a Lasse Svan pet. Kod poraženih Kai Häfner postigao je šest golova, a Timo Kastening pet.

Kiel je lakše nego što rezultat pokazuje svladao Melsungen, bio je bolji s 30:28. Tek u samoj završnici susreta gosti su uspjeli doći na mali zaostatak, ali nije bilo opasnosti za konačan ishod.

Već u prvom dijelu sve je bilo poznato, Kiel je na poluvremenu vodio s 19:12 i u nastavku susreta bez problema održavao je razliku da bi tek u zadnjih dvije minute gosti s tri uzastopna gola došli do minus dva.

U Kielovom sastavu Christian Zeitz postigao je šest golova, a Patrick Wiencek pet dok je Domagoj Duvnjak dodao tri pogotka. Kod poraženih Momir Rnić postigao je čak devet golova.

10Hannover-Burgdorf 28787:792-522
11Minden 28687:771-8422
12Göppingen 29799:826-2721
13Gummersbach 28707:770-6317
14Bergischer 28709:791-8217
15Lemgo 28760:822-6216
16Stuttgart 26662:729-6716
17HBW Balingen-Weilstetten 28668:757-8915
18HSC 2000 Coburg 28700:821-1219