Montpellier u posljednjih 15 minuta šokirao Parižane i izbacio ih iz Kupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 23.02.2017.

Rukometaši Montpelliera priredili su iznenađenje u osmini finala Francuskog kupa, gostovali su kod snažnog PSG-a i upisali pobjedu 34:28...

Montpellier je još jednom bio koban za PSG. Prošle sezone svladao ga je dva puta i to oba puta u finalu ostavivši Parižane bez trofeja. Prvo je u finalu Liga kupa bio bolji s 31:26, a zatim i u finalu Francuskog kupa s 38:32. Povijest se ponovila, samo ovaj put Montpellier izbacuje Parižane iz Francuskog kupa već u osmini finala i to novom gostujućom pobjedom 34:28.

Posebno motivirani igrači Patricea Canayera odigrali su sjajnu utakmicu, nisu dozvolili domaćinu nikakvo odvajanje, a onda su u zadnjih 15 minuta potpuno nadigrali Serdarušićevu momčad te joj nanijeli poraz.

Imao je Montpellier prednost i na poluvremenu gdje je vodio sa 16:14 te se smiješio još jedan poraz Parižanima u međusobnim dvobojima. Početkom drugog dijela domaćin je napravio 4:2 i vratio se u utakmicu te se igralo gol za gol sve do sredine drugog dijela.

Tada Montpellier postiže tri gola u nizu i odlazi na 25:22, Nielsen i Gensheimer nakratko smanjuju na gol zaostatka, ali slijedi novo odvajanje i do kraja susreta gosti su povećali prednost na visokih šest razlike.

Ovom pobjedom Montpellier je postao prvi sudionik četvrtfinala, a do kraja tjedna saznat ćemo i tko će mu se tamo priključiti.

Do pobjede su ga predvodili s po šest golova Jure Dolenec i Mathieu Grebille, a kod PSG-a po pet golova postigli su Luc Abalo, Uwe Gensheimer, Jesper Nielsen i Nedim Remili. Luka Stepančić nije bio među strijelcima.