Dario Dodić • srijeda, 01.03.2017.

Nogometaši Barcelone u odličnoj su utakmici na Camp Nouu uvjerljivo svladali momčad Sportinga, Villarreal je upisao tri boda laganom pobjedom u gostima kod Osasune...

U sjajnoj utakmici na Camp Nouu raspoloženi nogometaši Barcelone uvjerljivo su svladali Sporting Gijon. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, a do kraja susreta domaći su igrači postigli čak šest golova. Sporting je tek u jednom trenutku djelovao kao da može ugroziti Barcelonu, kada su zabili za 2:1, ali više od toga nisu mogli, previše je igrača Barcelone bilo raspoloženo.

Posebno je raspoložen, za pogotke i proigravanja, bio Leo Messi. Omaleni Argentinac po 500. put u karijeri započeo je susret u dresu Barcelone, postigao je svoj 36. gol u 36. utakmici ove sezone i postao prvi igrač u La Ligi koji je ove sezone postigao gol lijevom nogom, desnom nogom, glavom, iz jedanaesterca i iz slobodnog udarca.

Posebna je večer bila i za Javiera Mascherana, koji je upisao prvu asistenciju u dresu Barcelone u La Ligi, u svojem 187. nastupu.

Bila je to asistencija za prvi gol, u devetoj minuti. Pravovremeno je u prostor ušao Messi, dubinskom ga je loptom pronašao Mascherano, Messi glavom lijepo prebacuje Cuellara. Dvije minute kasnije bilo je već 2:0 za Barcu, krasno je Neymar između petorice gostujućih igrača proigrao Suareza, Urugvajac prelazi Cuellara i iz teškog kuta upućuje udarac prema golu Gijona, Rodriguez je pokušao s crte očistiti, no lopta ulazi u gol, statističari su procijenili da se radi o autogolu Sportingovog igrača.

Tračak nade gostima probudio je Castro pogotkom u 21. minuti, ali vrlo brzo Suarez prekrasnim pogotkom vraća prednost od dva pogotka Barci. Ivan Rakitić je ubacio s desne strane, lukavi Urugvajac procijenio je da ne može do lopte ispred Sportingovog braniča, povukao se par koraka unatrag i dobro procijenio gdje će stići odbijena lopta, iz voleja od lijeve vratnice podiže vodstvo domaćina na 3:1.

Trener Barce Luis Enrique procijenio je da je susret riješen pa je već na poluvremenu ostavio u svlačionici Suareza, u igru je ušao Paco Alcacer i već nakon nešto više od tri minute upisao se u listu strijelaca na asistenciju sjajnog Messija. Bio je to drugi gol Alcacera u posljednje dvije utakmice za Barcelonu, više nego što je zabio u prethodnih 14 nastupa u dresu Barce. Nakon 60 minuta igre na zasluženi odmor otišao je i Leo Messi.

Na 5:1 povisio je prekrasnim golom iz slobodnog udarca Neymar u 65. minuti, a konačnih 6:1 za Barcelonu postavlja Rakitić silovitim udarcem "kroz oči" Cuellara, na asistenciju Sergija Roberta u 87. minuti.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Barcu, dok Duje Čop nije ulazio kod gostiju.

Istovremeno je u Pamploni Villarreal s laganih 4:1 svladao Osasunu. Povela je Žuta podmornica već u drugoj minuti pogotkom Soriana, na odmor se otišlo s prednošću Villarreala od 2:0 nakon što je precizan iz jedanaesterca bio Soldado.

Iz najstrože je kazne u 64. minuti na 2:1 smanjio Torres, ali brzo Villarreal ponovno odlazi na dva gola prednosti, pogotkom Borre u 74. minuti. Isti je igrač četiri minute kasnije postavio konačnih 4:1 Villarreala.