Bundesliga, 23. kolo, 03.03.2017, 20:30 h
Augsburg
Augsburg 2:2 RB Leipzig
RB Leipzig

Luka Medić • petak, 03.03.2017.

U prvoj utakmici 23. kola Bundeslige Augsburg je na svome stadionu ugostio drugoplasiranu momčad na tablici, Leipzig. Leipzig je u susret ušao s ulogom favorita, a na kraju se na istok Njemačke vraća samo s bodom pošto je utakmica završila neriješeno, 2:2...

Leipzig polagano gubi korak za Bayernom. Nakon dvije uzastopne pobjede, najveća senzacija ovogodišnje Bundeslige nije uspjela doći i do trećeg vezanog slavlja. U goste su otišli protiv momčadi iz sredine tablice, Augsburga. U oba poluvremena svaka momčad je postigla po dva pogotka, poveli su domaćini, gosti su potom preokrenuli susret da bi pogotkom pola sata prije kraja susreta Augsburg došao do vrijednog boda.

Početak utakmice pripao je domaćem sastavu, koji je u ranoj fazi susreta bio u izglednoj situaciji, ali pokušaj Wona završio je pored vrata. Nakon toga utakmica se ponovno smirila, a Leipzig je počeo preuzimati kontrolu. Ipak nakon nešto manje od 20 minuta igre poveli su domaćini i to kakvim pogotkom. Stafylidis je došao do lopte na nekih 25 metara od gola gostiju te je procijenio da je najbolje rješenje pucati izravno na gol. Vratar gostiju Gulacsi je bio na toj lopti, ali udarac je bio presnažan i domaćini su došli do prednosti.

No, samo šest minuta kasnije stanje na semaforu ponovno se promijenilo. Ovog puta u korist gostiju koji su se vrlo brzo vratili u susret. Keita je primio loptu na sredini terena, lijepo se riješio svog čuvara te je dodao prema Werneru, koji prima loptu između dvojice domaćih čuvara te posprema loptu pored nemoćnog Hitza.

Do kraja poluvremena ponovno je Augsburg bio nešto aktivniji od svojih protivnika, ali domaći nogometaši nisu ozbiljnije zaprijetili Gulacsiju.

Drugi dio susreta bolje su otvorili gostujući igrači. Nakon početnog presinga i nekoliko netočnih pokušaja, u 52. minuti gosti su potpuno preokrenuli susret. Leipzig je dobio priliku iz prekida, slobodni udarac izveo je Forsberg, poslao je loptu skroz na drugu stativu, tamo najviše skače Compper i sprema loptu iza Hitzovih leđa.

Kao i u prvom dijelu ponovno smo gol za izjednačenje vidjeli jako brzo, nakon samo osam minuta. Domaći nogometaši imali su akciju koja je izgledala kao da neće završiti dobro, pošto se Koo sapleo i skoro izgubio loptu. Na sreću domaćina ona je ostala u njihovom posjedu, ponovno je došla do Kooa koji ju prosljeđuje do Hintereggera, a branič domaćih izlazi sam na Gulacsija te preciznim udarcem poravnava rezultat.

Do kraja susreta obje momčadi imale su po jednu izglednu priliku za novo vodstvo i to pred kraj susreta. Strijelac prvog pogotka na utakmici, Stafylidis je pogodio vratnicu, dok je pokušaj gostiju u sudačkoj nadoknadi završio pored vrata.

Tako je Leipzig s ovim bodom došao do 49 bodova te sada ima četiri boda manje od lidera Bayerna iz Münchena, ali Bavarci imaju i utakmicu manje. Augsburg je 12. s 28 osvojenih bodova.