Petar Jenjić • subota, 04.03.2017.

Odigrano je još pet utakmica 27. kola engleske Premier lige u kojima su do vrlo vrijednih pobjeda došle momčadi s dna ljestvice i izdignule se iznad zone ispadanja. Leicester je kod kuće bio bolji od Hull Cityja i upisao drugu uzastopnu pobjedu od odlaska Claudija Ranierija...

Leicester - Hull City 3:1

Nogometaši Leicestera upisali su i drugu uzastopnu pobjedu od odlaska Claudija Ranierija. Unatoč zaostatku Lisice su preokrenule rezultat i došle do pobjede 3:1. Zanimljivo, ovime su prekinuli i neugodnu tradiciju jer su u posljednjih 17 utakmica u kojima su primili prvi gol samo tri puta uspjeli izvući neriješeno.

Do prve je prilike domaćin došao u petoj minuti, Mahrez je ubacio iz slobodnog udarca, najviši je u skoku bio Morgan koji loptu šalje malo preko gola. Iz svog prvog pravog izlaska Hull je došao do vodstva, pogodak je u 14. minuti postigao Clucas.

Do poravnanja su Lisice došle u 18. minuti, sjajno su odigravali Vardy i Fuchs, da bi austrijski nogometaš utrčao u kazneni prostor i s desetak metara pogodio mrežu Hulla.

Blizu novog šoka domaćin je bio početkom nastavka, kada je Maguireov udarac okrznuo vratnicu Schmeichelovog gola. Domaćin je upotpunio preokret u 59. minuti, Riyad Mahrez je izvrtio nekoliko igrača, opalio s ruba šesnaesterca i pogodio protivničku mrežu. Priči je bio kraj u 90. minuti kada je Tom Huddlestone nes(p)retno skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon kornera.

Stoke City - Middlesbrough 2:0

Stoke City nanio je novi poraz Middlesbroughu koji gotovo da i ne pamti kada je zadnji put pobijedio u prvenstvenoj utakmici. Ovim su porazom pali na 18. mjesto i trenutno su na rubu ispadanja. Oba pogotka je postigao Marko Arnautović.

Prvi izlazak prema vratima domaćina Boro je imao u devetoj minuti kada je Traore prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor prema Gestedeu čiji udarac brani Grant. Domaćin uzvraća pet minuta kasnije kada je, nakon lijepog dodavanja Arnautović, Ramadan Sobhi pogodio gredu. 15 minuta prije odlaska na odmor domaćin je došao do vodstva, mrežu je zatresao Arnautović.

Ponovno je austrijski nogometaš bio u akciji u 42. minuti, Peter Crouch je poslao lijepo dodavanje glavom na peterac gdje se našao spomenuti nogometaš i postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Swansea - Burnley 3:2

Drama na Libertyju okončana je pobjedom velške momčadi. Junak Swanseaja bio je Fernando Llorente koji je postigao dva pogotka, odlučujući u posljednjim minutama utakmice. Ovom su se pobjedom podigli nekoliko bodova iznad zone ispadanja i nešto mirnije mogu nastaviti preostali dio prvenstva.

Labudovi su bili vrlo blizu pogotka u devetoj minuti, Sigurdsson je ubacio loptu prema Mawsonu čiji udarac završava na gredi. U istom napadu lopta je ponovno došla do Mawsona koji iz drugog pokušaja ponovno pogađa okvir gola. Domaćini su poveli u 11. minuti kada je Fer prošao po desnoj strani i poslao centaršut na drugu stativu gdje se nalazio Llorente koji je poslao loptu u mrežu. Prvi put od studenog 2015. godine Llorente je postigao barem pogodak u dvije uzastopne utakmice.

Nije dugo trebalo gostima da poravnaju rezultat, u 19. minuti sudac je dosudio igranje rukom jednog od igrača Swansea, iako se na usporenoj snimci vidi da je to bio gostujući igrač. Unatoč prosvjedima penal je izveden, u strijelce se upisao Andre Gray. Domaćin je u samoj završnici prvog poluvremena bio blizu pogotka, ali je Llorente pogodio gredu.

U 47. minuti Sigurdsson je domaćine mogao dovesti u vodstvo da mu udarac s crte nije očistio Mee. Do potpunog preokreta gosti su došli u 60. minuti novim pogotkom Grayja na asistenciju Keanea. Ipak, vodstvo gostiju nije dugo trajalo, tek devet minuta. Olsson je istrčao naprijed i proigrao Sigurdssona koji vara obranu Burnleyja, vraća loptu Olssonu čiji udarac završava u mreži.

Početkom sudačke nadoknade veliku je pobjedu Swanseaju svojim drugim pogotkom na utakmici donio Llorente na ubačaj Carrolla s lijevog krila.

Watford - Southampton 3:4

Ljepoticu na Vicarage Roadu su odigrali Watford i Southampton, a u konačnici su do pobjede došli Sveci, rezultatom 4:3. Druga je ovo uzastopna pobjeda za Southampton koji je sada preskočio svoje današnje protivnike i nalazi se na desetom mjestu ljestvice.

Sjajno je domaćin ušao u utakmicu, poveo je već u drugoj minuti. Odlično se snašao Troy Deeney na dodavanje Stefana Okake i iz voleja pogodio mrežu Svetaca. Bio je to jubilarni 100. pogodak kapetana Watforda za klub u svim natjecanjima.

Pokušali su gosti uzvratiti nekoliko minuta kasnije, Ward-Prowse i Tadić su odigrali dupli pas, a udarac srpskog nogometaša obranio je Gomes. U 17. minuti Redmond je pucao iz gotovo mrtvog kuta, siguran je ponovno bio Gomes. Vodstvo Watforda mogao je povećati Okaka nekoliko minuta kasnije, no njegov je udarac glavom otišao preko gola.

Do izjednačenja su ipak došli u 28. minuti, lijepo je s desetak metara udaljenosti u donji lijevi kut pogodio Tadić. Na sličan je način gostujuća momčad došla do preokreta u posljednjim sekundama prvog poluvremena, Ward-Prowse je odigrao za Tadića vraća prema Redmondu na rubu kaznenog prostora čiji udarac od stative ulazi u gol.

U 63. minuti je Tadić ubacio loptu na drugu stativu prema Yoshidi čiji udarac brani Gomes i opet spašava Watford. Međutim, domaćin ipak prije dolazi do izjednačenja u 79. minuti. Success je ubacio s lijeve strane u peterac prema Okaki koji bez problema pogađa mrežu Southamptona.

Watford nije izdržao dugo. Boufal je pucao s dvadesetak metara po sredini gola, Gomes je slabo reagirao, ispala mu je lopta i došla do Gabbiadinija koji pogađa za novo vodstvo svoje momčadi. Pobjedu Svetaca potvrdio je svojim drugim pogotkom Redmond u 86. minuti. Domaćin je do kraja utakmice uspio tek ublažiti poraz, strijelac je bio Doucoure.

WBA - Crystal Palace 0:2

Odličan je rezultat na gostovanju kod West Bromwich Albiona ostvario Crystal Palace, drugom uzastopnom pobjedom prestigao Middlesbrough i skočio na 17. mjesto.

Gosti su bili blizu pogotka u 20. minuti kada je Benteke pucao glavom, a s gol linije očistio Brunt. Prilično nezanimljivo prvo poluvrijeme nije donijelo previše prilika, u minuti 31. Brunt je pokušao iz voleja iznenaditi vratara Palacea, ali je lopta otišla preko gola.

Gostima je trebalo 55 minuta da probiju domaću obranu. Sjajno je Yohan Cabaye s polovice terena poslao jednu dugačku loptu u kazneni prostor, prsima je primirio Wilfried Zaha i sjajno isprve matirao Fostera. Pobjedu gostiju potvrdio je Townsend koji je sam pretrčao gotovo od vlastitog do suparničkog gola i pogodio mrežu West Bromwicha.