Dario Dodić • nedjelja, 05.03.2017.

Nogometaši Intera uvjerljivo su slavili u gostima kod Cagliarija u 27. kolu talijanske Serie A, uz sjajan nastup Ivana Perišića, koji je odličnu igru okrunio dvama pogocima. Juventus se opekao u gostima kod Udinesea, uzeo je samo bod...

Juventus je nakon sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda osvojio tek bod u gostima kod Udinesea. Iako je imao veći posjed lopte, mora se priznati da Juventus nije impresionirao igrom, Udinese, za koji je od prve do 85. minute u napadu dobio priliku Stipe Perica, posve je zasluženo došao do boda.

Gosti su nešto bolje otvorili susret i preko Pjanića i Dybale dvaput prijetili Karnezisu. Prvi je udarac obranio, dok je Dybalin pokušaj završio kraj vrata. Uzvratio je Udinese dvama pokušajima, Zapata i Perica imali su dvije sjajne prilike, ali dvaput odlično brani Gigi Buffon.

U 37. minuti ni Buffon nije mogao ništa, po lijevoj se strani u peterac Juvea sjurio Duvan Zapata i poentirao za vodstvo Udinesea. Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom se poluvremenu Udinese povukao, s nadom da može sačuvati vodstvo iz prvog dijela, ali u 60. minuti Bonucci glavom zabija za 1:1. Imao je u sudačkoj nadoknadi Juventus dvije prilike za pobjedu, ali Alvesov udarac brani Karnezis, dok je pokušaj Higuaina blokirala domaća obrana.

Za Juventus je od prve do posljednje minute igrao Mario Mandžukić i uklopio se u blijedu predstavu Stare dame, Marko Pjaca dobio je priliku u posljednjih 20 minuta, ali nije uspio konkretnije pomoći gostujućoj momčadi, Juventus je upisao prvi prvenstveni remi nakon 38 utakmica.

Inter se poprilično lagano obračunao s Cagliarijem u gostima, a veliku ulogu u laganoj pobjedi Intera 5:1 imao je sjajni Ivan Perišić. U pobjedu je ugradio dva sjajna pogotka, igru je napustio u 73. minuti.

Poveo je Inter, za koji zbog ozljede nije mogao nastupiti Marcelo Brozović, nakon nešto više od pola sata igre, Banega je lijepo proigrao Perišića, koji pravovremeno ulazi iza leđa domaće obrane, prima loptu i brzo poentira za vodstvo Intera. Pet minuta kasnije bilo je već 2:0 za goste, Banega se iz asistenta prometnuo u strijelca, s 20-ak metara zabija iz slobodnog udarca.

Tračak nade Cagliariju pred odmor daje Marco Borriello, nakon ubačaja Barelle s lijeve strane glavom zabija za 2:1.

Početkom drugog dijela Perišić novom majstorijom vraća Inter na dva gola prednosti, a do kraja su još zabili Icardi iz jedanaesterca i Gagliardini u 89. minuti.

Palermo je u gostima kod Torina dugo držao vodstvo, ali je na kraju upisao poraz 3:1. Domaći se na pobjedi mogu zahvaliti fantastičnom Belottiju, koji je u razmaku od samo osam minuta hat-trickom donio pobjedu Torinu.

Poveo je Palermo prekrasnim pogotkom Rispolija nakon gotovo pola sata igre. S polovice terena Rispoli je povukao loptu, a zatim preciznim udarcem s 25 metara pogodio donji desni kut Torinovog gola za vodstvo gostiju.

Josip Posavec bio je odličan među Palermovim vratnicama, sve do 73. minute kada je njegov izlet u prazno pomogao Belottiju doći do svog prvog pogotka.

Tri minute kasnije Belotti lijepo iz voleja donosi vodstvo Torinu, isti je igrač poentirao i u 81. minuti za konačnih 3:1, nakon još jedne loše reakcije Posavca. Palermo je tri minute ranije ostao s igračem manje na travnjaku nakon što je Balogh zaradio drugi žuti karton.

All Goals & Highlights HD - Torino 3-1 Palermo... by livgol