MAXtv Prva liga, 23. kolo, 05.03.2017, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 358
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar
Filip Žderić 9' (ag)
1:0 Cibalia
Cibalia

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.03.2017.

Vrlo važan dvoboj za obje momčadi u borbi za opstanak pripao je Splitu s 1:0. Cibalia je sada u vrlo teškoj situaciji, zaostaje za Splitom šest bodova i najizgledniji je kandidat za ispadanje iz lige...

Frane Maglica
65'
17
Alem Merajić
76'
14
Josip Vuković
89'
Marko Brekalo
67'
2
Matej Karačić
74'
6
Josip Tomašević
83'
Trener
Peter Pacult

Tri boda prednosti imao je Split nad Cibalijom uoči ovog dvoboja i znali su domaćini koliko im donose nova tri boda. Međutim znali su i gosti koliko ih to može baciti i dodatne probleme i da će se jako teško izvući ukoliko ne upišu barem remi u Parku mladeži.

U konačnici je odlučio jedan pogodak i to iz rane faze susreta. Cibalia u nastavku susreta nije uspjela opasno zaprijetiti domaćinu koji bilježi drugu uzastopnu pobjedu, u trećem susretu u nizu je neporažen i polako se približava onom društvu koje je van zone ispadanja.

Trenutak odluke dogodio se već u devetoj minuti kada je Tomičić povratnom loptom pronašao Jovanovića, a on postigao svoj prvi gol u dresu Splita.

Cibaliji je trebalo pola sata za prvu ozbiljniju prijetnju prema Kukiću, nakon kornera glavom je pucao Mastelić, ali splitska obrana odbila je njegov pokušaj.

Do kraja prvog dijela Pešić i Jovanović imali su dobre prilike za povećanje vodstva, međutim ostalo je tih 1:0 za domaćina.

U drugom dijelu nije bilo velikih prilika na obje strane. Gosti su u nekoliko navrata pokušali udarcima izvan 16 metara što je bilo preslabo za Kukića dok je jednom zaprijetio i Romić iskosa, ali vratar Splita nije imao težak zadatak.

Domaćin je čuvao prednost i nije preuzimao pretjerani rizik, u tome je i uspio i na kraju ubilježio tri iznimno važna boda. Cibalia u sljedećem kolu čeka na svom travnjaku Istru i nema izbora, moda slaviti ako misli zadržati nadu u ostanak. Split istovremeno ima težak zadatak, ponovno odlazi u goste Dinamu.