Premier liga, 28. kolo, 12.03.2017, 17:00 h
Liverpool
Liverpool 2:1 Burnley
Burnley

Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2017.

U susretu 28. kola engleske Premier lige nogometaši Liverpoola preokretom su došli do pobjede protiv Burnleyja rezultatom 2:1. Pobjednički je pogodak postigao Emre Can u 60. minuti susreta...

Kao što je to bio čest slučaj tijekom ove sezone, nogometaši Liverpoola nisu impresionirali u susretu protiv Burnleya, unatoč pobjedi 2:1. Tijekom većeg su dijela utakmice imali jalovu inicijativu, uputili su ukupno tek tri udarca u okvir, ali zasigurno ovoj teško izborenoj pobjedi neće gledati u zube.

Gosti su vrlo dobro počeli i željeli su pokazati kako se nisu došli samo braniti. To im se isplatilo već u sedmoj minuti, Matthew Lowton je ubacio sjajnu nisku loptu u kazneni prostor, na nju je natrčao Ashley Barnes i skrenuo u mrežu Simona Mignoleta. Nastojali su se domaćini primiriti u narednom razdoblju i što lakše dolaziti do protivničkog gola. Imali su tri kornera u vrlo kratkom periodu, ali do značajnije prilike nisu došli jer je Burnley s lakoćom otklanjao sve pokušaje Redsa koji nisu uputili konkretan udarac prema golu Toma Heatona.

Kada uzmemo u obzir da Liverpool nije uputio nijedan udarac u okvir sve do 45. minute, prednost Burnleyja bila je potpuno zaslužena. Redsi su bili nepovezani, svi su pokušaji napada završavali pogrešnim dodavanjima ili presječenim loptama. Međutim, gosti nisu uspjeli izdržati do odmora, u posljednjim je sekundama prvog dijela pogodio Georginio Wijnaldum.

Relativno mirni, ali zasigurno nezadovoljni Jurgen Klopp zasigurno je promijenio raspoloženje u 60. minuti. Divock Origi je proslijedio loptu prema Emre Canu koji je sjajno opalio s dvadesetak metara i pogodio sami kut Heatonova gola. Prvi je to pogodak Cana na Anfieldu još od studenog 2014. godine.

Od postignutog se pogotka nogometaši Liverpoola nisu previše pretrgnuli da postignu još jedan, popustili su s pritiskom i održavali stečenu prednost. Najbliže su novom golu bili u 89. minuti, kada je Maneov pokušaj odlično obranio vratar gostiju i izbacio u korner. Da navijači Liverpoola ne bi napustili stadion bez novog šoka gotovo se pobrinuo Lowton u samoj završnici susreta, ali je pucao preko gola. Dejan Lovren niti danas nije konkurirao za nastup zbog ozljede koljena.