Palermo
Palermo 0:3 Roma
Roma

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.03.2017.

Rimljani nisu dopustili iznenađenje i upisali su očekivanu pobjedu u gostima u Palermu 3:0. S nova tri boda Roma dolazi na drugo mjesto na ljestvici s osam bodova zaostatka za Juventusom...

Potajno su se u Rimu nadali da bi Milan možda mogao nešto izvući na gostovanju kod Juventusa i tako im pomoći da učine završnicu prvenstva zanimljivom. Juventus je ipak stigao do sva tri boda uz već dosta spominjan kazneni udarac duboko u sudačkoj nadoknadi, a Roma je svoj dio posla odradila prema očekivanjima, slavila je u Palermu 3:0.

Muke po domaćina tako se nastavljaju, serija utakmica bez pobjede je nastavljena i zaostatak za "sigurnom zonom" i dalje iznosi velikih sedam bodova. Prvi iznad crte je Empoli koji je također u lošoj formi i niže poraze, ali trio s dna ne zna to iskoristiti.

Josip Posavec ovaj susret odgledao je s klupe, a među vratnicama stajao je debitant Andrea Fulignati, no to nije pomoglo domaćinu.

U početku Palermo nije loše izgledao, čak je u jednom trenutku lopta završila iza leđa Rominog vratara kada ju je u mrežu poslao Ilija Nestorovski, međutim pogodak nije priznat zbog zaleđa.

U 22. minuti Roma je povela. Clement Grenier ubacio je loptu u prostor za Stephana El Shaarawyja koji sjajno reagira i pogađa mrežu.

U drugom dijelu kod domaćina u igru je ušao Alessandro Diamanti i stvorio je velike probleme obrani Rimljana. Međutim drugi igrač s klupe riješio je utakmicu i to Edin Džeko kojeg je Luciano Spalletti poslao na travnjak u 64. minuti. Džeko je zabio 12 minuta kasnije i tako ušao u birano društvo onih napadača koji su ove sezone postigli 30 pogodaka.

Do kraja susreta Roma je uspjela postići i treći pogodak i to Bruno Peres koji je pogodio mrežu nakon dodavanja Kevina Strootmana.

Rimljane u sljedećem kolu očekuje domaći dvoboj protiv Sassuola dok Juventus gostuje kod Sampdorije, a taj susret s velikom pozornošću pratit će se i u Rimu gdje s velikom nadom iščekuju svaki posrtaj torinske momčadi.