Dario Dodić • ponedjeljak, 13.03.2017.

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u polufinale engleskog FA kupa pobijedivši na svom Stamford Bridgeu Manchester United. Presudio je pogodak N'Goloa Kantea s početka drugog poluvremena, Crveni su vragovi gotovo 60 minuta igrali s igračem manje...

Manchester United neće dobiti priliku obraniti naslov pobjednika FA kupa nakon što su u četvrtfinalu u gostima kod Chelseaja na Stamford Bridgeu poraženi s 1:0. Otegotna okolnost sadašnjoj momčadi Josea Mourinha u dvoboju s njegovom bivšom momčadi bila je rani crveni karton Andera Herrere, sudac Oliver u 35. mu je minuti pokazao drugi žuti karton nakon starta s leđa na Edenu Hazardu.

Uračunavši sudačku nadoknadu United je protiv vodeće momčadi Premiershipa igrao 60 minuta s igračem manje. Previše protiv momčadi Antonija Contea. Iako Chelsea nije impresionirao, pokazao je više od igre, United je bez suspendiranog Ibrahimovića i ozlijeđenog Rooneyja izgledao prilično bezglavo u napadu. Nakon isključenja Herrere izašao je Mhitarjan, a ušao Fellaini pa je Unitedov srednji red dodatno izgubio na kreativnosti.

Prva je prigoda pripala Unitedu, koji u posljednjih 12 susreta ne zna za pobjedu protiv Chelseaja. Igrala se 12. minuta, nakon akcije Rashforda lopta dolazi do Mhitarjana koji puca s gotovo 25 metara, ali šalje loptu malo pokraj desne vratnice. Brzo uzvraća Chelsea, u 16. minuti nakon krasne solo-akcije Hazard puca s nekih 12 metara, brani De Gea i odbija u korner. Iz kornera je ponovno sjajnu priliku imao Chelsea, Cahill se oslobodio Roja i u padu dobro pucao, De Gea još jednom odlično brani.

Nakon isključenja Herrere i izlaska Mhitarjana United je očekivano nestao s terena, Chelsea je preuzeo inicijativu, iskre su frcale na travnjaku jer su Unitedovi igrači smatrali kako je Herrera prestrogo isključen, sličnog je razmišljanja bio i Mourinho koji se pred kraj prvog dijela pokoškao s Conteom, morao ih je razdvajati četvrti sudac, a nakon toga im je bukvicu očitao i glavni sudac Oliver.

Miran početak drugog dijela prekinuo je N'Golo Kante u 51. minuti. Nakon duge opsade Unitedovog gola činilo se da su Crveni vragovi otklonili opasnost, no lopta dolazi do Kantea koji odapinje s 20-ak metara i pogađa donji lijevi kut Unitedovog gola, nemoćan je bio De Gea. Zanimljivo je da je Kante postigao dva gola u dresu Chelseaja, oba protiv Uniteda.

Žalit će gosti za prilikom iz Rashforda iz 59. minute, dobio je mladi Unitedov napadač odličnu loptu, ispred njega je bio samo Cahill, koji je ipak dosta sporiji, dvjema ga fintama Rashford izbacuje, ali udarac mu sjajno brani Courtois.

Bila je to ujedno i posljednja prava prilika za Manchster United, do kraja je nekoliko puta Chelsea mogao iz kontre povećati prednost, ali i s 1:0 zadovoljan će biti Conte, Chelsea prolazi u polufinale FA kupa.