Osasuna
Osasuna 1:1 Eibar
Eibar

Luka Medić • ponedjeljak, 13.03.2017.

U posljednjem susretu 27. kola Primere posljednja momčad lige, Osasuna, ugostila je Eibar. Gosti su bili bolji protivnik tijekom cijelog susreta, ali utakmica je završila neriješeno, 1:1, a oba pogotka postignuta su u drugom dijelu susreta...

Prije samo tri kola Eibar se nalazio u borbi za mjesta koja vode u Europsku ligu naredne sezone, no onda su prvo upisali remi 2:2 s izravnim konkurentom Real Sociedadom, da bi potom glatko izgubili od onog drugog Reala, iz Madrida, s 4:1. Negativni niz bez pobjede nogometaši Eibara nastavili su kod posljednje momčadi lige, Osasune, a utakmica je završila bez pobjednika, 1:1.

Od samog početka gosti su bili bolji na terenu i od prve minute tražili su pogodak kojim bi došli do prednosti. U ranoj fazi stvorili su prvu ozbiljnu priliku, ali pokušaj Inuija s vrha kaznenog prostora obranio je Sirigu. Nakon 15-ak minuta igre gosti ponovno prijete, ali ponovno Sirigu spašava svoju momčad. Ovog puta obranio je pokušaj Enricha.

Najopasniji igrač gostiju u prvom dijelu bio je Takashi Inui. Nakon prilike s početka utakmice, japanski veznjak ponovno je pokušao sredinom prvog dijela, ponovno s ruba kaznenog prostora, ali ponovno Sirigu odličnom reakcijom sprječava vodstvo Eibara, nekoliko minuta kasnije vratar domaćih istom je igraču ponovno obranio udarac koji je išao pod gredu.

Domaći sastav u prvom dijelu prepustio je inicijativu gostima, nisu ozbiljnije zaprijetili gostima, a prvo ime domaćih bio je vratar Sirigu, koji je najzaslužniji što Eibar na odmor nije otišao s prednošću.

U drugom dijelu ponovno ista priča, gosti pokušavaju, domaćini se brane. Nakon brojnih pokušaja i promašaja, Eibar je konačno poveo u 72. minuti susreta. Capa je probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, dodao loptu u sredinu, a Kike s nekih sedam, osam metara postiže pogodak pored ovog puta nemoćnog Sirigua.

Vodstvo gostiju trajalo je kratko, desetak minuta prije kraja Osasuna je stigla do pogotka, koji joj je, kako se kasnije pokazalo, donio bod. Nakon sjajne akcije, u kojoj je sudjelovalo pet igrača domaćih, Osasuna je stigla u kazneni prostor gostiju, Romero je nakon driblinga i varke preciznim dodavanjem pronašao usamljenog Kodora na drugoj stativi koji je s loptom ušao u mrežu i doveo svoju momčad do boda.

Zanimljivo je da je Osasuna osvojila četvrtinu svojih bodova osvojila upravo protiv Eibara, uz ovaj remi, momčad iz Pamplone je u listopadu prošle godine slavila u gostima kod Eibara i to im je ostala jedina pobjeda ove sezone.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...