MAXtv Prva liga, 25. kolo, 18.03.2017, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2356

Mihaela Bradovski • subota, 18.03.2017.

Osijek je stigao do treće uzastopne prvenstvene pobjede, svladao je u Gradskom vrtu Cibaliju s 2:0. Osječani su se ovom pobjedom odvojili od Hajduka na četiri boda dok je Cibalia napravila još jedan korak prema povratku u Drugu HNL...

Vlatko Šimunac
46'
15
Mate Crnčević
72'
17
Luka Mijoković
82'
Trener
Peter Pacult

Teško se sjetiti kada je Osijek bio baš ovako veliki favorit u slavonskom derbiju protiv Cibalije. I dok se Osječani s Hajdukom bore za treće mjesto i trenutno dobivaju tu bitku, Cibalia je u borbi za opstanak i za razliku od Osijeka, ona svoju bitku gubi.

Domaćin je nešto lošije otvorio drugi dio sezone, ali polako se diže i upisao je treću uzastopnu pobjedu čime je Splićanima pobjegao na četiri boda prednosti.

U ovom susretu s Cibalijom trebalo je vremena da domaćin proigra, punih 20 minuta nije pokazao gotovo ništa, a onda je sijevnula prva prijetnja. Nakon dodavanja Bobana, pucao je Muzafer Ejupi, ali lopta je otišla preko gola.

U završnici prvog poluvremena domaćin je stigao do vodstva. Josip Knežević u kaznenom prostoru oslobodio se čuvara, a zatim vratio loptu za Lopu koji snažnim udarcem zabija za 1:0.

I u drugom dijelu domaćin je bio bolji, a trebalo mu je deset minuta da doše do drugog pogotka i riješi pitanje pobjednika. Lopa je ovaj put sve sam napravio, prošetao se kroz vinkovačku obranu i onda precizno pogodio kut za 2:0.

Vinkovčani su pokušali doći do smanjenja zaostatka i nekakve nade za preokretom, ali nisu uspjeli. Imali su priliku u 78. minuti kada je Tomašević bio u dobroj poziciji, ali nije pogodio. Isto tako pet minuta prije kraja susreta i Mijoković je zaprijetio, ali ovaj put Mikulić je spriječio pogodak.

U sudačkoj nadoknadi domaćin je mogao i povećati vodstvo, no kombinacija između Ejupija, Grgića i Bobana nije rezultirala udarcem prema golu.

Osijek tako dolazi do zaslužena tri boda i učvršćuje treće mjesto na ljestvici.