Empoli
Empoli 2:3 Napoli
Napoli

Dario Dodić • nedjelja, 19.03.2017.

Prvu utakmicu nedjeljnog programa 29. kola talijanske Serie A odigrali su Empoli i Napoli. Iako su gosti imali 3:0 na poluvremenu, na kraju su uz puno muke uspjeli sačuvati sva tri boda...

Nogometaši Napolija po prvi su put u povijesti kluba pobijedili pet gostujućih utakmica Serie A u nizu. Posljednja stanica na tom putovanju bio je Empoli, na stadionu Carlo Castellani Napoli je imao pobjedu u rukama već u prvom dijelu, u nastavku su gosti potpuno zakomplicirali situaciju, no Empoli nije bio dovoljno jak kako bi došao do barem boda.

Imao je Napoli 3:0 u 38. minuti susreta, ali velikim pritiskom u završnici utakmice, nakon ulaska Massima Maccaronea, Empoli dolazi do 3:2. Napadali su domaći nogometaši u posljednjih deset minuta, gosti su se bjesomučno branili, imao je Maccarone priliku za 3:3, ali nije uspio, uz puno muke Napoli dolazi do treće prvenstvene pobjede zaredom i drugog mjesta, barem privremeno, u Serie A.

Već u sedmoj minuti mogao je i morao Napoli do vodstva. Sudac Damato procijenio je da je Costin start na Mertensu bio za prekršaj i da je bio unutar šesnaesterca te pokazuje na bijelu točku. Sam je Belgijac krenuo izvesti najstrožu kaznu, gađao je prizemnim udarcem sredinu gola, no sjajan je Empolijev vratar Skorupski, refleksno nogom brani udarac.

U 19. minuti pomoći za Empoli nije bilo. Nakon odbijanca najbolje se snalazi Insigne i s nekih sedam metara pogađa za vodstvo Napolija. Pet minuta kasnije iskupio se Mertens za promašaj, prekrasnim je udarcem iz slobodnog udarca s otprilike 27 metara matirao Skorupskog. Bio je vratar Empolija na lopti, ali Belgijčev je udarac bio prejak i iznimno precizan.

Činilo se da se Empoliju sprema katastrofa, svoje prilike domaći nisu znali iskoristiti, a u 38. minuti bilo je već 0:3. Ponovno je Damato dosudio najstrožu kaznu, koju u svoj drugi pogodak pretvara Insigne.

Empoli se ne predaje, nakon nekoliko promašaja uslijedio je i pogodak. El Kaddouri zabija iz slobodnog udarca s 20-ak metara u 70. minuti, prebacio je živi zid i matirao Reinu za kakvu-takvu nadu domaćoj momčadi.

Deset minuta prije kraja domaćin se vraća u susret, Ghoulam ruši Krunića za jedanaesterac, Maccarone je siguran, u 82. minuti Empoli se vraća na 3:2.

Pritiskao je Empoli do posljednjih trenutaka, ali treći pogodak nisu domaći uspjeli postići. Najbliže su bili u 89. minuti, ali Maccaroneov udarac blokira gostujuća obrana.

Marko Rog i Ivan Strinić nisu ulazili u igru kod Napolija, čitav su susret odgledali s klupe.