Jugaši poraženi na teškom gostovanju kod Pro Recca

Branimir Korać • srijeda, 05.04.2017.

U pretposljednjem kolu vaterpolske Lige prvaka Jug je poražen u Genovi na gostovanju kod Pro Recca koji je slavio s 9:5 i tako ostao jedina stopostotna momčad natjecanja...

Pro Recco je i u drugom dvoboju s Jugom potvrdio zašto je prvi favorit za osvajanje Lige prvaka. Nakon što je u prosincu slavio u Dubrovniku s tri gola razlike, u pretposljednjem kolu grupne faze bio je bolji i u svom bazenu gdje je slavio s 9:5.

Talijani su već ranije osigurali prvo mjesto, Jug je trebao pobjedu za osiguravanje drugog mjesta, no odluka o tome hoće li biti drugi ili treći, past će ipak u posljednjem kolu na gostovanju kod Egera. Dubrovčanima će biti dovoljan i remi za ostanak ispred Mađara.

U ovom dvoboju u Genovi Jugaši su bili ravnopravni i pali su tek u posljednjoj četvrtini kada je Pro Recco stvorio razliku i otišao do visoke pobjede.

Još u završnici treće dionice Jug je zaostajao samo 5:4, ali sekundu prije kraja četvrtine Sandro Sukno postigao je pogodak za plus dva da bi gol Aleksandra Ivovića za 7:4 praktički riješio dvojbe oko pobjednika.

Nakon što je Felipe Perrone smanjio na 7:5, u završnici susreta Guillermo Molina i Sukno samo su postavili konačnih 9:5.

Pro Recco tako iz devet kola ima devet pobjeda dok Jug ostaje na drugom mjestu u skupini s dva boda više ispred trećeplasiranog Egera.