Dario Dodić • srijeda, 05.04.2017.

U sjajnoj utakmici na San Paolu nogometaši Napolija svladali su Juventus, ali unatoč pobjedi oprostili su se od talijanskog Kupa...

Odličnu su uzvratnu utakmicu polufinala talijanskog Kupa na San Paolu u Napulju odigrali Napoli i Juventus, do pobjede 3:2 je preokretom došla domaća momčad, ali u finale natjecanja plasirao se Juventus zahvaljujući prednosti iz prvog susreta. Podsjetimo, Juventus je kod kuće slavio 3:1.

Povijesni je to uspjeh Juventusa, prvi puta su tri sezone zaredom ostvarili plasman u finale Kupa. Prolaz mogu zahvaliti bivšem igraču Napolija Gonzalu Higuainu, koji je bio strijelac oba pogotka Juventusa.

Kao što se i moglo očekivati, od prve je minute s pritiskom krenuo Napoli, trebala su barem dva pogotka domaćim nogometašima za prolaz. I dobro su krenuli, već je u 12. minuti Callejon opasno prijetio, sam je izašao pred Neta, Juventusov rezervni vratar odlično brani.

Uzvratio je Juventus nakon pola sata igre i poveo. Sturaro je u brzoj kontri dodao loptu do Higuaina, Argentinac puca s 20-ak metara i šalje loptu iza leđa Reini.

Bilo je to sve od zanimljivosti u prvom dijelu, ali malo tko je mogao očekivati pravu golijadu u nastavku. Napoli se nije predavao i već u 53. minuti prekrasnim pogotkom Hamšika dolazi do izjednačenja.

Doduše, tek je šest minuta trajalo veselje gostiju, ponovno ih je rastužio sin razmetni Higuain, pospremivši loptu u mrežu nakon lijepe akcije Juventusa. Sarri odmah u igru uvodi Driesa Mertensa, bio je to potez koji se isplatio nakon doslovno deset sekundi.

Upravo je toliko trebalo Belgijcu da neozbiljnom Netu ukrade loptu i pospremi je u mrežu za 2:2. San Paolo je eruptirao, nada je još bila živa. Kada je u 67. minuti Insigne doveo Napoli u vodstvo Allegri je shvatio da je vrag odnio šalu, iz igre vadi Pjanića i Dybalu, uvodi Rincona i Barzaglija.

Upravo je Barzagli povezao Juventusovu obranu, Napoli je pobijedio, ali u finale Kupa prolazi Juventus.

Mario Mandžukić zbog ozljede nije konkurirao za sastav Juventusa, Ivan Strinić i Marko Rog pobjedu su Napolija odgledali s klupe.