MAXtv Prva liga, 27. kolo, 07.04.2017, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 167

Mihaela Bradovski • petak, 07.04.2017.

Cibalia se još malo približila Drugoj HNL nakon gostovanja kod Lokomotive u 27. kolu MAXtv Prve lige. Lokosi su visoko slavili s 4:1 u susretu u kojem je Cibalia ponovno izgledala vrlo loše...

Petar Mišić
54'
9
Petar Rubić
64'
8
Zvonimir Filipović
71'
Trener

Serija poraza Vinkovčana nastavljena je i u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva lakoćom slavila s 4:1. Cibalia je već jednom nogom u Drugoj HNL što pokazuje i govor tijela igrača tijekom susreta.

Možda bi sve bilo drugačije da nije bilo tog ranog pogotka Lokosa već u trećoj minuti, Cibalia se nije uspjela oporaviti i igrači nisu vjerovali da mogu do preokreta i važnih bodova.

Ovo je za goste bila vrlo važna utakmica, uostalom svaka je za njih takva dok god postoje matematičke šanse za hvatanje barem devetog mjesta, no to vrijedi od početka drugog dijela sezone pa unatoč tome Cibalia ide iz poraza u poraz.

Ovdje je već u trećoj minuti Čuljak skrivio kazneni udarac zbog prekršaja nad Grezdom, a Josip Ćorić bio je precizan i s 11 metara doveo domaćina u vodstvo.

Do kraja prvog dijela Lokosi su bili bolji protivnik, Cibalia nije zaprijetila Šemperu, a novi pogoci došli su tek u nastavku.

U prvih 15 minuta drugog dijela Lokomotiva je dovršila posao. Prvo je Majer asistirao Doležalu za 2:0, zatim je Grezda povisio na 3:0 da bi Bočkaj poslao i četvrti put Matkovića po loptu u mrežu.

U završnici susreta Glavica je samo smanjio na konačnih 4:1, što nije posebno popravilo dojam koji su gosti ostavili u ovom susretu.