Bundesliga, 28. kolo, 08.04.2017, 18:30 h
Bayern
Bayern 4:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Dario Dodić • subota, 08.04.2017.

Nogometaši Bayerna brzo su se oporavili od poraza protiv Hoffenheima u prošlom kolu, bez ikakvih su problema svladali Borussiju Dortmund u Der Klassikeru koji je brzo izgubio neizvjesnost...

Der Klassiker, koji to baš i nije bio odigrali su Bayern i Borussia Dortmund. Njemački clasico pripao je Bavarcima, posve zasluženo, jer Borussia je dobar dio susreta izgledala kao amaterska momčad, ni po čemu se nije moglo zaključiti da je riječ o derbiju kola.

A moglo je početi dobro za goste, Dembele se fintom već u drugoj minuti izbacio pokraj Boatenga i onda tragično loše opucao lijevom nogom, lopta odlazi daleko pokraj gola. Ljut je bio trener gostiju Tüchel, svjestan da Bayern ne oprašta.

I bio je u pravu, Borussia je nestala u nekoliko minuta, nakon krasne akcije u četvrtoj minuti mrežu trese Franck Ribery, prvi je to gol Francuza Borussiji u prvenstvu nakon rujna daleke 2009. godine, što je vrlo zanimljivo s obzirom da je to bio 110. gol Riberyja u dresu Bayerna, čime se izjednačio s Ulijem Hoenessom.

Brzo je po drugi put kapitulirao Bürki, Robert Lewandowski s 20 metara iz slobodnog udarca koristi Dembeleovo saginjanje u živom zidu i zabija 25. prvenstveni gol, kojim se izjednačio s Aubameyangom na ljestvici strijelaca.

Tračak nade, koji igrom nisu zaslužili, gostima daje Guerreiro u 20. minuti. Bavarci nisu dobro očistili loptu, došla je Guerreiru na 20 metara, Portugalac isprve puca lijevom nogom i pogađa lijeve rašlje za smanjenje vodstva Bayerna.

Bilo je to praktički sve što je Borussia pokazala u današnjem derbiju, Arjen Robben dvaput je pokušao zabiti u prvom dijelu, ali dvaput ga odlično čita Bürki.

Treća je bila sreća za Nizozemca, na samom otvaranju drugog dijela prelazi Sokratisa i lijepo pogađa lijevi kut Borussijinog gola za dva razlike Bavaraca.

Mogao je i morao Aubameyang još jednom vratiti u igru Borussiju, izašao je sam pred Ulreicha, poslao loptu kraj njega, ali bila je to prespora lopta, stiže je Boateng i otklanja opasnost. Kazna je uslijedila odmah iz kontre, Lewandowski je izašao sam pred Bürkija, fintom ga lagano prevario, vratar Borussije ruši ga za jedanaesterac. Sam ga je Lewandowski izveo, sigurno zabija svoj drugi gol bivšim suigračima za konačnih 4:1.